VIDEO Tento výstup mu len tak neprejde: Pochettino obvinený z dvoch porušení pravidiel FA

Pochettino konfrontoval rozhodcu po prehre Spurs s Burnley
Pochettino konfrontoval rozhodcu po prehre Spurs s Burnley

LONDÝN - Správanie trénera futbalistov Tottenhamu Hotspur Mauricia Pochettina na konci sobotňajšieho ligového zápasu proti Burnley (1:2) neuniklo Anglickej futbalovej asociácii (FA), ktorá voči nemu v pondelok vzniesla obvinenia za nevhodné správanie.

Argentínsky kouč Spurs sa po záverečnom hvizde pustil do vyhrotenej debaty s arbitrom Mikeom Deanom, ktorá pokračovala aj v tuneli. "Mauricio Pochettino je obvinený z dvoch porušení pravidiel FA, ku ktorým prišlo po sobotňajšom zápase proti Burnley. Vyjadrovanie a správanie sa trénera Tottenhamu na ihrisku a v tuneli malo údajne presiahnuť medze slušnosti. K obvineniam sa môže vyjadriť najneskôr do 28. februára 2019," uviedla FA vo svojom vyhlásení.

Výmena názorov sa pravdepodobne týkala jediného sporného momentu v zápase. Tým bol rohový kop z 57. minúty, po ktorom Chris Wood poslal domácich do vedenia 1:0. Pochettino sa k obsahu výmeny názorov nevyjadril, no pripustil, že sa v danom momente neovládol a proti obvineniam sa preto neodvolá. Víkendová prehra výrazne skomplikovala tretiemu Tottenhamu boj o titul, keď na prvý Liverpool stráca už 6 bodov.


Tagy: Tottenham Hotspur Mauricio Pochettino

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
telegraph.co.uk

DISKUSIA