Zlá sezóna pre tím môže byť pre Slovensko výhrou: Ak mi príde pozvánka, pôjdem reprezentovať!

Christián JarošChristián Jaroš Zdroj: SITA/Sean Kilpatrick/The Canadian Press via AP

OTTAWA - Slovenský hokejista Christián Jaroš začal sezónu 2018/2019 na farme Ottawy v nižšej AHL, kde však absolvoval iba jeden zápas a zamieril do prvého tímu v zámorskej NHL. Za Senators odohral v tomto ročníku dosiaľ 47 zápasov a k siedmim asistenciám pridal aj premiérový gól. Pre 22-ročného obrancu ide o prelomovú sezónu, vlani do NHL nakukol iba na dve stretnutia.

Jaroš sa prezentuje spoľahlivými výkonmi, navyše Senators prechádzajú veľkou generačnou obmenou a tak sa zdá, že rodák z Košíc by o miesto v kádri nemal prísť. "Nečakal som, že už v tomto ročníku budem hrávať pravidelne. Pred začiatkom sezóny som veril, že sa presadím a dostanem šancu pridať ďalšie štarty k dvom z minulej sezóny. Bol som pripravený na pendlovanie medzi prvým mužstvom a farmou. Teraz dostávam na ľade veľa priestoru, neustále však oň musím bojovať, nemôžem nič vypustiť," uviedol pre denník Šport.

Ottawa je aktuálne najslabším tímom NHL a v blízkej dobe sa to zrejme nezmení. Senators však, aj vzhľadom na aktivitu na prestupovom trhu, si budú počas draftov v najbližších troch rokoch vyberať až sedemnásť hokejistov v úvodných troch kolách. Ak voľby v drafte využijú rozumne a s trochou šťastia, s Ottawou o pár rokov treba rozhodne počítať.

V súčasnosti však nič nenasvedčuje tomu, že by Jarošova sezóna 2018/2019 mala dlhé trvanie a existuje veľká šanca, že sa predstaví na domácich majstrovstvách sveta. Vlasť už reprezentoval na šampionátoch v rokoch 2016 a 2018, s trénerom národného tímu SR je v kontakte aj teraz. "Viem, že majstrovstvá sveta sú už čoskoro, ale momentálne ešte na ten turnaj nemôžem myslieť. Stále som neskončil sezónu v NHL. Zo dňa na deň sa môže stať čokoľvek, uvidíme ako na tom budem zdravotne. S trénerom Craigom Ramsaym som si už písal, sleduje moje zápasy. Pýtal sa, ako sa mi darí. O šampionáte sme sa nebavili, vie, že do konca sezóny je ďaleko. Ak však budem voľný a príde mi pozvánka, k reprezentácii sa rád pripojím," uviedol Jaroš.

Viac o téme: Ottawa Senators Guy Boucher Christián Jaroš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Sean Kilpatrick/The Canadian Press via AP
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články