Martin vyrovnal stav finálovej série: Hrdinom bol v Michalovciach Markovič

Momentka zo zápasu HK Dukla Ingema Michalovce - HK MartinMomentka zo zápasu HK Dukla Ingema Michalovce - HK Martin Zdroj: hkduklamichalovce.sk

MICHALOVCE - Hokejisti Martina zvíťazili v utorňajšom druhom stretnutí finále play-off druhej najvyššej slovenskej súťaže St. Nicolaus I. ligy 2018/2019 nad domácimi Michalovcami 2:1 po predĺžení. Sedem sekúnd pred koncom prvej tretiny poslal hostí do vedenia Andrej Jurášek, no v 45. min vyrovnal Vladislav Bojko.

V zápase rozhodcovia udelili dokopy 23 menších trestov, pričom ten posledný za príliš veľa hráčov na ľade sa Michalovciam stal osudným. Hrdinom stretnutia bol skúsený 33-ročný útočník Jaroslav Markovič, ktorý v 71. min využil presilovú hru. Hokejisti z Turca tak vyrovnali finálovú sériu na 1:1 na zápasy.

Finálová séria pokračuje v piatok 1. marca v Martine, keď je od 17.30 h na programe tretí zápas. Úspešný finalista od 12. marca vyzve dvanásty tím základnej časti Tipsport ligy 2018/2019 (MsHK DOXXbet Žilina) v súboji o jednu miestenku v najvyššej domácej hokejovej súťaži pre nasledujúci ročník.

Výsledok utorňajšieho druhého zápasu finále play-off druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže St. Nicolaus I. ligy 2018/2019 (hrá sa na štyri víťazstvá):

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Martin 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) - stav série: 1:1
Góly: 45. Bojko (M. Giľák, Safaralejev) - 20. Jurášek (Markovič, Langhammer), 71. Markovič (Poliaček, Pacalaj)
Vylúčení: 12:11 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: M. Korba, Vido - Jedlička, J. Konc. ml., 3102 divákov

Zostavy:
Michalovce: Trenčan - Korenko, Kolba, Novický, Košecký, Valečko, Bdžoch, Gavrik - Bojko, Piatak, Dvurečenskij - Mašlonka, Cútt, M. Giľák - Róth, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa
Martin: Bernát - Dvořák, M. Šimon, Burzík, Pacalaj, F. Oravec, Rusina - Jurášek, Langhammer, Markovič - Paulíny, Barto, Poliaček - Dírer, Urbánek, Zeliska - Brveník, Rudzan, Rešetár

Viac o téme: HK Dukla Ingema Michalovce HK Martin