Alonso prijal ponuku McLeranu: Je to pre mňa ocenenie, pretože sa jedná o špeciálny tím

Fernando Alonso
Fernando Alonso

BRATISLAVA - Španielsky motoristický pretekár Fernando Alonso vlani oznámil odchod zo seriálu formuly 1, ale aj v aktuálnej sezóne bude aspoň okrajovo súčasťou diania v "kráľovnej motoršportu". Tridsaťsedemročný rodák z Ovieda prijal ponuku McLarenu, aby sa podieľal na vývoji monopostu pre tento aj nasledujúci rok. Dvojnásobný majster sveta F1 (2005, 2006) sa dokonca predstaví vo vybraných testovacích jazdách a bude plniť úlohu ambasádora anglického tímu. Informácie priniesol web formula1.com.

"Je to pre mňa ocenenie, pretože McLaren je špeciálny tím. Už predtým, ako som odišiel z F1, som si hovoril, že svoju budúcnosť by som rád spojil s McLarenom. Som šťastný za túto možnosť, pretože vďaka nej môžem zostať v blízkom spojení s tímom," uviedol Alonso, ktorý pomôže pri zdokonaľovaní modelov s označením MCL 34 a MCL 35, ktoré budú jazdci tejto "stajne" využívať v sezónach 2019 a 2020.

Alonsovou úlohou bude pomáhať cennými poznatkami dvojici mladých pretekárov, ktorí budú hájiť farby McLarenu v blížiacom sa ročníku. Z jeho skúseností by mali ťažiť Španiel Carlos Sainz ml. a Brit Lando Norris. "Fernando je súčasťou rodiny McLarenu. Zapísal sa do tímovej histórie a teraz bude písať ďalšiu kapitolu v pozícii ambasádora, na ktorej doplní ďalšieho dvojnásobného šampióna Mikku Häkkinena. Jeho rady určite privítajú obaja piloti, ale aj inžinieri," povedal pre stránku formula1.com výkonný riaditeľ McLaren Racing Zak Brown.


Tagy: Fernando Alonso F1

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA