Dopingová razia na šampionáte v rakúskom Seefelde: Zatkli až piatich športovcov!

Alexej Poltoranin
Alexej Poltoranin

SEEFELD - Rakúska a nemecká polícia v stredu zatkli päť športovcov a ďalších štyroch ľudí v oboch krajinách v súvislosti s medzinárodnou dopingovou kauzou. Piatich lyžiarov zadržali na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v rakúskom Seefelde.


Podľa vyšetrovateľov bola razia zameraná voči dopingovej sieti pôsobiacej na celom svete. Agentúra dpa informovala, že Rakúšan Max Hauke, dvojnásobný bronzový medailista z MS Alexej Poltoranin z Kazachstanu a Estónci Karel Tammjarv a Andreas Veerpalu nenastúpili na stredajšie preteky na 15 km klasicky v Seefelde, pričom figurovali v štartovej listine.

Miestna polícia potvrdila, že zatkla dvoch Rakúšanov, dvoch Estóncov a Kazacha. Takisto aj dvoch ľudí, ktorých označili ako "športového lekára" a "spolupáchateľa".

Vedúci rakúskej reprezentácie Markus Gandler informoval, že z tímu zadržali v dopingovej kauze Haukeho a Dominika Baldaufa. "Sú dospelí. Majú dostatok voľného času, aby robili takéto hlúposti. V tíme nie je poplach, nebavíme sa o najväčších hviezdach," uviedol Gandler. 

Medzinárodná dopingová skupina údajne operovala z nemeckého mesta Erfurt. "Táto kriminálna skupina je podozrivá, že roky poskytovala krvný doping elitným športovcom," uviedli nemeckí vyšetrovatelia


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Markuu Ulander

DISKUSIA