Nantes požaduje od Cardiffu peniaze za Salu: Francúzsky klub sa obrátil na FIFA

Emiliano Sala
Emiliano Sala

NANTES - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) sa bude zaoberať sťažnosťou francúzskeho klubu FC Nantes voči britskému Cardiffu City. Ten stále nezaplatil účastníkovi Ligue 1 prvú z troch splátok za služby Emiliana Salu. Argentínčan počas zimného transferového obdobia prestúpil z FC Nantes práve do Cardiffu za 15 miliónov britských libier, ale k svojmu novému zamestnávateľovi sa nikdy nedostal - zomrel pri páde lietadla, ktoré sa zrútilo nad Lamanšským prielivom.

Nantes napriek tomu žiada od mužstva z hlavného mesta Walesu sľúbenú čiastku. Tretinu z nej mal Cardiff City splatiť k 26. februáru, no nesplnil túto požiadavku. "Môžeme potvrdiť, že sme obdržali túto sťažnosť a budeme sa ňou zaoberať," uviedla riadiaca organizácia svetového futbalu podľa webu bbc.com.

Sala letel ešte 21. januára večer z francúzskeho Nantes do waleského Cardiffu, kde niekoľko dní predtým podpísal kontrakt s tamojším účastníkom anglickej Premier League. Súkromné lietadlo PA-46 Malibu sa však nad Lamanšským prielivom stratilo. Lietadlo objavili až pred niekoľkými dňami na morskom dne v hĺbke 63 metrov. Polícia oznámila, že telo nájdené v troskách patrilo argentínskemu futbalistovi. Pátracie tímy stále nenašli telo druhého pasažiera - pilota Davida Ibbotsona.


Tagy: FC Nantes Emiliano Sala

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA