Ter Stegen privádzal hviezdy Realu do zúfalstva: VIDEO neskutočných zákrokov brankára Barcelony

Marc-André Ter StegenMarc-André Ter Stegen Zdroj: fcbarcelona.com

MADRID - Futbalisti FC Barcelona postúpili do finále Španielskeho kráľovského pohára, keď v odvetnom semifinálovom súboji zdolali odvekého rivala Real Madrid na jeho ihrisku hladko 3:0. Všetko ale mohlo byť inak nebyť jediného muža - hosťujúceho brankára Marc-André ter Stegena.

"Biely balet" doplatil na množstvo nepremenených čistých šancí. V prvom polčase nedokázali využiť svoje veľké príležitosti Vinícius Junior ani Karim Benzema. Po zmene strán to bol opäť Benzema, Lucas Vázquez a tiež Reguilón, ktorí nedokázali prekonať ter Stegena v bránke hostí.

Ter Stegen potvrdil v El Clásicu svoje kvality, keď viackrát domáce hviezdy privádzal do zúfalstva. Ešte za bezgólového stavu, za ktorého postupoval domáci Real, mal Biely balet veľkú príležitosť. Po peknej prihrávke Viníciusa a skvelom spracovaní sa v 37. minúte sám zoči voči nemeckému brankárovi ocitol francúzsky kanonier Karim Benzema, ktorý ale ľavačkou loptu poslal len do skvele postaveného brankára.

Najkrajší zákrok čarujúceho nemeckého gólmana v bránke Barcelony prišiel v 62. minúte, kedy vďaka skvelému reflexívnemu zákroku vyškriabal krásnu hlavičku skvele hrajúceho Reguilóna, ktorému parádnym centrom asistoval Vinícius. Gólovú radosť domácich ale opäť prekazil ter Stegen.

Finálovým súperom katalánskeho klubu bude jeden z dvojice Betis Sevilla a FC Valencia. Ich prvé vzájomné stretnutie sa skončilo nerozhodne 2:2, odveta je na programe vo štvrtok o 21.00 h vo Valencii.

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Copa del Rey Karim Benzema Marc André Ter Stefen
  • Zdroj: TASR, športky