Majster Európy slávnostne odovzdá kľúč od Tehelného poľa: Na zápas pricestuje veľké množstvo legiend

Pohľad na nové Tehelné polePohľad na nové Tehelné pole Zdroj: skslovan.com

BRATISLAVA - Pred nedeľňajšou oficiálnou súťažnou premiérou nového Národného futbalového štadióna (NFŠ) na bratislavskom Tehelnom poli, v ktorej v zápase 21. kola Fortuna ligy 2018/2019 nastúpi domáci tím ŠK Slovan proti Spartaku Trnava (začiatok o 18.00 h), je pripravený bohatý sprievodný program. Ako referuje štvrtkové vydanie denníka Šport, v okolí štadióna bude "živo" už od 15.00 h, keď sa na námestí pred novučičkým stánkom "belasých" začne program, v ktorom nebudú chýbať rôzne súťaže či dychovka. Diváci si taktiež môžu nechať pomaľovať tvár klubovými farbami. Brány štadióna sa otvoria o 15.45 h.

"Pred zápasom sa uskutoční slávnostný ceremoniál k otvoreniu nového štadióna. Program bude naozaj dôstojný," povedal manažér Slovana Bratislava pre médiá Tomáš Schügerl. "Chystáme predzápasovú laserovú šou a choreografiu s klubovými vlajkami. Chýbať nebudú rôzne tanečné a hudobné vystúpenia," dodal.

Slávnostný ceremoniál sa ponesie nielen v znamení radosti z budúcnosti na novom štadióne, ale bude sa aj spomínať na úspešné minulé roky. "Na zápas pricestuje veľké množstvo klubových legiend. Slovan pozval a zabezpečil príchod bývalých hráčov, ktorí dnes žijú v zahraničí. Spomenul by som kapitána majstrov Európy 1976 Antona Ondruša, ale aj Fabia Nigra, ktorý priletí z Argentíny. Aj týmto spôsobom si chceme uctiť legendy, ktoré budovali históriu nášho klubu. Veľké mená slovanistickej minulosti nebudú len na návšteve, ale stanú sa súčasťou celého programu," povedal Tomáš Schügerl. Práve jedna z legiend klubu, Alexander Vencel st., majster Európy z Belehradu 1976, slávnostne odovzdá kľúč od Tehelného poľa.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: skslovan.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články