Slovenský brankár sa ocitol na vedľajšej koľaji: Nie je to nič príjemné, ale...

Slovenský gólman Martin Polaček
Slovenský gólman Martin Polaček

SOFIA - Futbalový brankár Brankár Martin Polaček je na odchode z bulharského klubu Levski Sofia. Čoskoro 29-ročný rodák z Prešova (nar. 2. apríla 1990), niekdajší slovenský reprezentant, prestúpil na Balkán pred začiatkom tejto sezóny z českého FK Mladá Boleslav. Na jeseň ešte pravidelne chytal, keď v 15 ligových zápasoch si šesťkrát udržal čisté konto.

Zlom však nastal v priebehu zimnej prestávky, keď k mužstvu prišiel tréner Georgi Dermendžiev. Ten si do kádra priviedol bývalého bulharského reprezentanta Nikolaja Michajlova, syna súčasného prezidenta Bulharského futbalového zväzu (BFS) a jedného z najlepších brankárov MS 1994 v USA Borislava Michajlova. Po zimnej prestávke Polaček ani v jednom z troch zápasoch nefiguroval na zápasovej súpiske. "Už so mnou nepočítajú. Určite to nie je nič príjemné, musím sa s tým vyrovnať. Stále som s Levski zmluvne viazaný, potrebujem to vyriešiť," povedal Polaček pre denník Šport.

"Napriek všetkému som pozitívne naladený. Obchádzajú ma zdravotné problémy a pred tromi týždňami sa mi narodil syn. Prestupové okno sa pomaly uzatvára, času na zmenu dresu je čoraz menej. Som zvedavý, či nakoniec skončím v Česku, v Poľsku alebo v inej futbalovej destinácii," doplnil bývalý hráč Zaglebia Lubin, Slovana Bratislava či Dunajskej Stredy. Ešte v čase pôsobenia v Poľsku bol blízko k prestupu do anglického prvoligového klubu Crystal Palace. Polaček odchytal v národnom tíme SR jeden zápas, pod trénerom Jánom Kozákom bol zväčša reprezentačná "trojka".


Tagy: Levski Sofia Martin Polaček

Zdroj:
SITA
Foto:
levski.bg

DISKUSIA