Poprad naplnil svoj predsezónny cieľ: V play-off budú rozhodovať maličkosti

Na snímke tréner Popradu Roman StantienNa snímke tréner Popradu Roman Stantien Zdroj: TASR – Oliver Ondráš

POPRAD - Hokejisti HK Poprad naplnili svoj predsezónny cieľ. "Kamzíci" si pred ročníkom 2018/2019 dali úlohu skončiť do 6. miesta v základnej časti najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Napokon obsadili piatu priečku.

"Myslím si, že ten cieľ je splnený, aj keď sme sa mohli umiestniť o niečo vyššie. Okolo Vianoc to vyzeralo, že siahneme na najvyššie priečky, ale mali sme aj obdobia, keď to vyzeralo, že budeme na tom horšie. Celkovo môžeme byť spokojní s tým, ako sme základnú časť zvládli," uviedol pre oficiálnu internetovú stránku klubu tréner Roman Stantien.

Päťdesiatštyriročný kouč verí, že silnou stránkou jeho družstva je, že sa dokáže zmobilizovať v kľúčových zápasoch s náročnými súpermi. "Všetci ťahali za ten správny koniec a vyžmýkali sme zo seba všetko. Držali sme krok s lepšie postavenými mužstvami. Je však čo zlepšovať. Presilovky nám stále škrípu," prezradil.

Poprad od úvodu sezóny neurobil v kádri veľa zmien, posily prišli v samom závere prestupového obdobia. "Noví hráči zapasovali a sú produktívni. Odvádzajú dobrú robotu a sme s nimi spokojní. Verím, že sa im bude naďalej dariť aj v play-off," vyhlásil niekdajší útočník.

Podtatranci sa v príprave na play-off zamerajú najmä na maličkosti, ktoré môžu podľa ich trénera rozhodnúť. "Chlapci si teraz trošku oddýchnu a potom začneme s prípravou na vrchol sezóny. Všetko budeme už ladiť do takých detailov. Liga je veľmi vyrovnaná, taká ešte možno nebola, a rozhodovať budú maličkosti. Budeme sa na nich zameriavať, najmä v systéme hry a vo všetkých týchto veciach," dodal Roman Stantien.

Viac o téme: HK Poprad Roman Stantien
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Oliver Ondráš
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články