Volkov zdravotný stav sa pred halovými majstrovstvami zlepšuje: Stehenný sval vydržal tréning

Ján Volko
Ján Volko

GLASGOW - Zdá sa, že účasť slovenského šprintéra Jána Volka v behu na 60 m na 35. halových ME v atletike v Glasgowe nie je ohrozená. Zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko vo štvrtok v dejisku šampionátu trénoval a bolesť v ľavom zadnom stehennom svale sa neprejavila.

"Štvrtkový tréning dopadol dobre, Janko behal približne na 80 percent. Musíme však byť stále opatrní," citoval facebookový profil Slovenského atletického zväzu (SAZ) Naďu Bendovú. Rozbehy na 60 m mužov sú na programe v sobotu o 11.25 h SEČ, Ján Volko obhajuje striebro z predošlého šampionátu v Belehrade 2017.

Už sú známe aj štartové listiny piatkového úvodného súťažného dňa. Alexandra Štuková pobeží o 12.26 h SEČ v III. rozbehu na 800 m so Sclabasovou (Švajč.), Razorovou (Rum.), Hynneovou (Nór.), Cleirighovou (Ír.) a Velvereovou (Lot.). Z 21 štartujúcich postúpia do semifinále prvé 2 z každého zo štyroch rozbehov plus ďalšie 4 s časmi

Iveta Putalová bude mať v tretej dráhe v V. rozbehu na 400 m (13.57 h SEČ) za súperky Švédku Hellqvistovú, Vaičulé z Lotyšska, Španielku Buenovú a Sprungerovú zo Švajčiarska. Z 37 štartujúcich postúpia do semifinále z každého zo 7 rozbehov prvé dve plus ďalšie štyri s časmi.

V kvalifikácii mužov skáče 19 výškarov, limit na priamy postup do finálovej osmičky je 228 cm. Lukáš Beer sa v A-skupine predstaví ako prvý, Matúš Bubeník v B-skupine ako piaty. Devätnásť štartujúcich je aj v kvalifikácii trojskoku (21.25 h SEČ), Tomáš Veszelka sa o limit 16,70 m na priamy postup do 8-členného finále bude pokúšať ako trinásty v poradí.


Tagy: Ján Volko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Matt Dunham

DISKUSIA