Cibulková bude radiť mladým talentom: Svoje skúsenosti odovzdá už v apríli

Dominika Cibulková sa spojila s akadémiou Love4Tennis
Dominika Cibulková sa spojila s akadémiou Love4Tennis

BRATISLAVA - Dominika Cibulková spojila svoje meno s bratislavskou tenisovou akadémiou Love4Tennis koncom minulého roka. Od tohtoročného apríla bude mať spolupráca akadémie s najlepšou slovenskou tenistkou histórie veľmi konkrétnu podobu. Bývalá svetová štvorka bude na prvom z troch plánovaných tenisových kempov odovzdávať svoje skúsenosti mladým hráčom.

"Dominika sa cez rok pripravuje u nás aj v NTC. Počas antukovej sezóny využíva hlavne dvorce našej akadémie. Prvý kemp v apríli spadá do tohto obdobia,“ hovorí riaditeľ akadémie Ján Stančík, cituje ho web Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Kempy sú určené slovenským i zahraničným hráčom. Prihlásiť sa do nich môžu už deti od 10 rokov. Cibulková na nich bude osobne prítomná, bude sledovať hráčov, analyzovať ich hru a radiť im ako sa zlepšiť. Keď Dominika spojila svoje sily s akadémiou, ktorá má za sebou viac ako desaťročie svojej existencie, sledovala zámer aktívne sa podieľať na celom procese v klubovom zázemí a odovzdávať mladým hráčom skúsenosti, ktoré nadobudla počas svojej bohatej kariéry. Finalista Australian Open 2014 a víťazka WTA Finals 2016 je ešte stále ako profesionálka vyťažená. Novou aktivitou však potvrdzuje, že svoju spätosť s tenisom plánuje aj do budúcna.


Tagy: Dominika Cibulková Love4Tennis

Zdroj:
SITA
Foto:
športky

DISKUSIA