VIDEO Rozhodcovia rozdali v hromadnej bitke 95 trestných minút: Zapojil sa aj český brankár

Hromadná bitka Hromadná bitka

LOVELAND - Český hokejový brankár Pavel Francouz vychytal v drese Colorado Eagles druhýkrát v sezóne nižšej zámorskej ligy AHL čisté konto a navyše sa zapojil do hromadnej potýčky. Dvadsaťosemročný gólman pomohol v stredu 30 úspešnými zákrokmi k domácemu víťazstvu nad San Antoniom 6:0 a tri sekundy pred koncom sa vydal cez celé ihrisko pomôcť spoluhráčom v bitke.

V rozhodnutom zápase vyvolal v nervóznom závere potýčku Kale Kessy a zapojila sa do nej v rohu obranného pásma Rampage väčšina hráčov na ľade. Vo chvíli, keď sa pridal fínsky gólman San Antonia Ville Huss, sa Francouz vydal k nemu a zrazil ho k zemi.

Súboj už nepokračoval a český brankár zamieril na striedačku. Francouz inkasoval dve trestné minúty za opustenie bránkoviska a ďalších päť minút za napadnutie. Celkom arbitri rozdali v stretnutí 95 trestných minút.

Viac o téme: Pavel Francouz