Organizácia XFN v problémoch: Po najväčšej hviezde zvažuje odchod aj promotér Kareš

Karlos Vémola v zápase s Moise Rimbonom
Karlos Vémola v zápase s Moise Rimbonom

PRAHA - Organizácia zmiešaných bojových umení MMA v Česku a na Slovensku, XFN, má problémy. Spoločnosť pred časom prišla o svoju najväčšiu hviezdu, český "Terminátor" Karlos Vémola zamieril do konkurenčného Oktagonu. Najnovšie z XFN odišiel i ďalší český bojovník David Dvořák.

"Jeho strata ma veľmi mrzí a považujem ju za svoje manažérske zlyhanie. Keď sa vráti zo zahraničia, pokúsim sa s ním stretnúť a všetko mu priamo vysvetlím, aj s ospravedlnením a preberiem s ním jeho budúcnosť, pretože je to skvelý zápasník," uviedol na facebooku hlavný promotér organizácie Petr Kareš a pokračoval: "Nie je tajomstvom, že XFN prechádza od odchodu Karlosa Vémolu krízou, ale situácia sa postupne stabilizuje. Pravdou je, že nemáme vysporiadané zmluvy s tromi zápasníkmi, s ktorými sme dohodnutí na riešení. Všetci traja majú uhradených viac ako 60-80% odmien."

Jedna z hlavných osobností XFN zároveň premýšľa nad vlastným odchodom z organizácie. "Verím, že súboje 7. júna v O2 Arene 'nakopnú' XFN späť. Potom zvážim svoj odchod z vedenia XFN. Necítim podporu fanúšikov a chýb sa stalo už naozaj veľa," uzavrel Petr Kareš.


Tagy: XFN Petr Kareš

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA - Jana Birošová

DISKUSIA