Hološko si po odchode zo Slovana našiel nový klub: Po 13-tich rokoch si zahrá v susednom Česku

Filip Hološko
Filip Hološko

PRAHA - Slovenský futbalista Filip Hološko po ukončení spolupráce s ŠK Slovan Bratislava zamieril do najvyššej českej súťaže. Tridsaťpäťročný útočník sa dohodol na polročnom pôsobení s aktuálne deviatym tímom ligovej tabuľky 1. FC Slovácko.

Hološko sa po 13-tich rokoch vracia do súťaže, v ktorej slávil v minulosti úspechy. V českej lige pôsobil v rokoch 2002–2005, pričom s Libercom získal dvakrát majstrovský titul. Ďalší titul vybojoval v Turecku s Besiktasom, s ktorým dvakrát dobyl aj národný pohár, austrálsku ligu vyhral v drese FC Sydney. Okrem toho hral i za AS Trenčín, Manisaspor, Istanbul BB, Caykur Rizespor a naposledy Slovan Bratislava. Na konte má aj 65 reprezentačných štartov.

"Filip má do futbalu stále veľkú chuť a keďže v Slovane nedostával toľko príležitostí, ako by si predstavoval, chcel ísť niekam, kde bude na ihrisku častejšie. Záujem malo viacero klubov a po zvážení všetkých okolností sa Filip rozhodol pre Slovácko, s ktorým sa zatiaľ dohodol na pôsobení do konca prebiehajúcej sezóny," povedal po spečatení zmluvy pre oficiálny web Football Service  Agency hráčov zástupca Milan Lednický.


Tagy: Filip Hološko 1. FC Slovácko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
skslovan.com

DISKUSIA