Svetová jednotka sa rýchlo oklepala: Starý tréner dostal padáka, už je tu náhrada

Naomi OsakováNaomi Osaková Zdroj: SITA/AP/Mark Schiefelbein

INDIAN WELLS - Svetová tenisová jednotka Japonka Naomi Osaková vykročí za obhajobou titulu na turnaji WTA v Indian Wells s novým trénerom. Funkciu hlavného kouča v jej tíme preberie Jermaine Jenkins.

Šampiónka US Open 2018 a Australian Open 2019 o tom informovala na sociálnych médiách a vzápätí o tom informovala aj Ženská tenisová asociácia (WTA) na svojom oficiálnom webe. Ďalšími členmi Osakovej tímu sú kondičný tréner Abdul Sallah, fyzioterapeutka Kristy Stahrová a tiež otec 21-ročnej tenistky Leonard Francois.

"Mali sme s tímom skvelú večeru. Zároveň chcem privítať na našej palube Jermaina Jenskinsa a poďakovať sa mu, že rozšíril naše rady," uviedla Naomi Osaková prostredníctvom twitteru. Táto novinka prišla iba dva týždne po ukončení úspešnej spolupráce so Saschom Bajinom, ktorý sa stal vlani Trénerom roka podľa WTA.

Tridsaťštyriročný Jenkins je americký bývalý univerzitný hráč, ktorý v rokoch 2015 - 2018 pôsobil ako sparingpartner bývalej svetovej jednotky Venus Williamsovej. Jeho mladší brat Jarmere je dosiaľ sparingpartnerom mladšej a úspešnejšej zo sestier Williamsových Sereny. V januári tohto roku Jenkinsa vymenovali do funkcie reprezentačného trénera tímu žien Spojených štátov amerických.

Viac o téme: Naomi Osaková Jermaine Jenkins Abdul Sallah Kristy Stahrová Leonard Francois
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Mark Schiefelbein
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články