Slovensko sa mohlo postarať o obrovské prekvapenie: Rusov sme už mali na lopate!

Reprezentácia SlovenskaReprezentácia Slovenska Zdroj: hockeyslovakia.sk

KRASNOJARSK - Slovenskí hokejisti prehrali s domácim tímom 1:2 po predĺžení v úvodnom vystúpení na 29. Svetovej zimnej univerziáde v ruskom Krasnojarsku. Zverenci Ivana Feneša sa ujali vedenia v 9. minúte, keď po úspešnom absolvovaní dvojnásobného oslabenia skóroval útočník tipsportligového Liptovského Mikuláša Vladimír Vybiral.

Favorizovaní Rusi, ktorí sú obhajcami zlata z ostatných dvoch univerziádnych turnajov, reagovali zvýšenou útočnou aktivitou. Brankára Mateja Tomeka zasypali v priebehu riadneho hracieho času 42 strelami, ale vyrovnania sa dočkali až v 56. minúte po zakončení Igora Rudenkova spomedzi kruhov. O víťazovi stretnutia napokon rozhodlo až predĺženie. V ňom Slováci najskôr nevyužili presilovku vo výhodnom formáte štyroch proti trom a následne inkasovali z hokejky Jegora Morozova.

Slovenskí vysokoškoláci získali do tabuľky základnej A-skupiny prvý bod. V Krasnojarsku ich čakajú ešte minimálne štyri duely. Postupne si zmerajú sily s Českom (3. 3. o 10.00 h SEČ), Japonskom (5. 3. o 10.00 h SEČ), USA (7. 3. o 6.30 h SEČ) a s Maďarskom (8. 3. o 3.00 h SEČ). Do semifinálových bojov postúpia dva najlepšie tímy z oboch skupín.