Odporná arogancia, neúcta a chýbajúci rešpekt: Búrlivák vyvádzal, Nadal mu dal poriadnu facku!

Nick Kyrgios
Nick Kyrgios

ACAPULCO - Nick Kyrgios je známym tenisovým búrlivákom, o tom nemôžu byť žiadne spory ani pochyby. Chýba mu však rešpekt k samotnej hre, ktorú sa rozhodol v živote vykonávať a zarábať si ňou na živobytie. Na turnaji v mexickom Acapulcu vyradil Rafaela Nadala, ale to by nebol Kyrgios, keby sa znova neprejavil svojím typickým spôsobom - škandálom.

Kyrgiosovi akoby ani neprekážalo, že leží v žalúdkoch mnohých ľudí. Práve naopak, vyzerá to tak, že sa v tom vyžíva. Proti Nadalovi predviedol špičkový tenis, ale nadávky voči divákom. Ako sám povedal, nevraživosť fanúšikov voči jeho osobe mu skôr vyhovuje. 

"Vyhovuje mi, keď sú fanúšikovia proti mne. Moje výkony sú potom lepšie," priznal na turnaji v Mexiku po tom, čo vyradil Nadala a potom aj Wawrinku. Myslíte, že si vďaka tomu pritiahol fanúšikov na svoju stranu? Kdeže. Omyl. 

Do Austrálčana sa obul po zápase porazený protivník Rafael Nadal. "Existuje dôvod, prečo je tam, kde je. Nemá dostatok rešpektu k publiku, súperovi i sebe samému," posťažovala sa po zápase bývalá svetová jednotka. Kyrgios nenechal názor slávneho Španiela ležať nehybne na stole a okamžite zakontroval. 

"Som iný ako Rafa, on sa dokáže ďaleko lepšie sústrediť. Nepozná cestu, ktorou som si musel prejsť, nič o mne nevie, takže to nebudem počúvať," zareagoval veľmi rýchlo austrálsky tenista. 

Mexické publikum ho nešetrilo. Pri nástupe do zápasu s Wawrinkom na neho hlasno bučali a to nebolo všetko. K bučaniu pridali aj piskot, pretože za stavu 0:0 a 40:40 si vzal pauzu na ošetrenie. V jednej z prvých výmen totiž spadola zodral si ruku. Diváci to však odmietali chápať. "Čo sa deje s tými zas**tými ľuďmi?" prejavil Kyrgios svoj údiv tak nahlas, že ho zachytili aj ruchové mikrofóny. 

Empajrový rozhodca sa snažil Kyrgiosa upokojiť, no iba márne. "Mám krv na celej ruke, bráško! Co chceš, aby som robil? Je to šialené. Nechceš, aby som s tým hral, že nie?" spustil najedovaný Austrálčan. 

Stan Wawrinka si mohol odfúknuť, že Kyrgios sa nepustil aj do neho. Pred štyrmi rokmi totiž rovno počas zápasu zakričal na švajčiarskeho grandslamového šampióna, že jeho priateľka Donna Vekičová ho podvádza s krajanom Kokkinakisom. Wawrinka zareagoval len tak, že Kyrgios ľudsky nezvládol situáciu. 


Tagy: Rafael Nadal Nick Kyrgios

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Tertius Pickard

DISKUSIA