Výborná forma potvrdená ďalším prvým miestom: Barteková nedala v Katare nikomu šancu

Danka Barteková
Danka Barteková

DAUHA - Slovenka Danka Barteková potvrdila dobrú formu v úvode sezóny ďalším prvenstvom.

Po februárovom triumfe na VC Cypru v Larnake sa presadila aj na medzinárodných pretekoch v streľbe z brokových zbraní Qatar Open 2019 v katarskej Dauhe, kde zvíťazila v skeete žien. V dvojdňovej kvalifikácii síce obsadila 4. miesto, ale to bezpečne stačilo na postup medzi elitnú šesticu, z ktorej bola potom vo finále najlepšia. Pre Bartekovú ide už o tretie víťazstvo na Qatar Open po rokoch 2013 a 2017.

Úradujúca európska šampiónka k piatkovým 69 terčom (24-23-22) pridala v sobotu 45 (22-23) a so súčtom 114 terčov klesla z 3. na 4. priečku, ale vo finále sa začínalo od nuly z rovnakej východiskovej pozície. Členka ŠCP Bratislava v rozhodujúcej časti trafila 55 terčov a suverénne o 8 bodov zdolala Francúzku Lucie Anastassiouovú (47), ktorá bola suverénkou kvalifikácie. Trojicu skeetarok na pódiu doplnila Amber Hillová z Veľkej Británie (39).

"Z dnešného víťazstva mám veľkú radosť. Na strelnici vládli počas kvalifikácie i finále veľmi náročné podmienky, fúkal silný vietor. Teší ma, že sa mi podarilo udržať koncentráciu," uviedla reprezentantka SR na svojej oficiálnej facebookovej prezentácii.

skeet
ženy (konečné poradie): 1. Danka Barteková (SR) 55 b. (v kvalifikácii 114), 2. Lucie Anastassiouová (Fr.) 47 (120), 3. Amber Hillová (V. Brit.) 39 (116)


Tagy: Danka Barteková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Jakub Kotian

DISKUSIA