Vlhová to po komplikáciách otvorene priznala: Rozmýšľali sme, či budem štartovať

Petra Vlhová
Petra Vlhová

JASNÁ - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová naplnila papierové prognózy a stala sa víťazkou obrovského slalomu v rámci Európskeho pohára žien v zjazdovom lyžovaní v Jasnej.

Na domácom snehu Vlhová dosiahla v súčte oboch kôl víťazný čas 1:46,36 min a o 19 stotín sekundy zdolala Nemku Marlene Schmotzovú. Na treťom mieste skončila Rakúšanka Eva-Maria Bremová s odstupom 33 stotín sekundy.

Vlhová súťažila v Jasnej iba niekoľko hodín po piatkovom večernom príchode z českého Špindlerovho Mlyna, kde si bola vyskúšať v tréningu súťažný kopec pred nadchádzajúcimi pretekmi Svetového pohára (8.- 9.3.). Nad jej účasťou pritom visel do poslednej chvíle otáznik: "Včera som musela ísť domov autom a rozmýšľali sme, či budem štartovať. Rozhodla som sa, že chcem súťažiť doma a najmä s mojimi fanúšikmi, troška im ukázať, ako vyzerajú preteky."

Slovenka je zo SP zvyknutá v technických disciplínach na elitné štartové čísla, v sobotu mala "až" 21-ku a netradičné číslo na ňu čaká aj v nedeľnom slalome: "Funguje to ako vo SP, dievčatá, ktoré jazdia EP, majú svoje body a radia sa od 1 do 7, od 8 do 15. Zajtra máme slalom, budem sa snažiť opäť podať dobrý výkon a samozrejme, budem sa snažiť vyhrať."


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Oliver Ondráš

DISKUSIA