Vlhová zhodnotila preteky: Každý očakáva víťazstvo a strašne veľa ľudí na vás kričí

Petra Vlhová
Petra Vlhová

JASNÁ - Petra Vlhová sa v Jasnej predstavila predovšetkým v rámci prípravy na budúcotýždňové podujatie Svetového pohára alpských lyžiarok v Špindlerovom Mlyne. Z Česka na Slovensko docestovala až v piatok večer, no na domácom kopci a pred domácimi divákmi túžila zvíťaziť aj v menej prestížnom seriáli Európskeho pohára.

V sobotu sa jej to podarilo v obrovskom slalome, na ktorý nastúpila v úlohe úradujúcej svetovej šampiónky a tretej ženy poradia disciplíny vo SP. "Hovorila som si, že asi by som mala vyhrať. Každý to od vás očakáva, strašne veľa ľudí na vás kričí. Ešte som ani neodštartovala z búdky a už kričali, potom kričali ešte viac. Je to ťažšie na koncentráciu. Niekedy je ťažké súťažiť doma a niekedy je ľahšia trať náročnejšia ako ťažšia," povedala Vlhová v cieľových priestoroch.

V EP štartovala premiérovo od januára 2016, keď skončila šiesta takisto v "obráku" v rakúskom Hochkare. V Jasnej súťažila rovnako po troch rokoch, v marci 2016 obsadila na majstrovstvách Slovenska druhé miesto v slalome za Veronikou Velez-Zuzulovou. Národný šampionát sa konal vzápätí po historickom podujatí SP: "Veľmi sa teším, že som mohla súťažiť opäť doma. Jasná je moje stredisko, vyrastala som tu, takže je to skvelé."

Dvadsaťtriročná slovenská reprezentantka sa na Liptov vrátila po týždni, 22. februára absolvovala slávnostné privítanie v rodnom Mikuláši. Tentoraz ju mohli fanúšikovia vidieť v akcii a divácky zážitok spojiť s aktívnym lyžovaním v najväčšom slovenskom rezorte počas jarných prázdnin: "Vnímala som, že veľa ľudí sa pýtalo, či budem štartovať. Predsa je víkend, ale nečakala som, že prídu v takomto množstve. Je neskutočné, že prišlo toľko ľudí a že som dokázala zvíťaziť, hoci jazdy neboli ideálne. Dala som do toho všetko, boli tam aj drobné chyby, ale vyhrala som a je to doma."


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Oliver Ondráš

DISKUSIA