VIDEO Slovenský reprezentant zahviezdil v prvom ligovom kole: Pohotový zásah Alberta Rusnáka!

Albert Rusnák
Albert Rusnák

HOUSTON - Slovenský futbalový reprezentant Albert Rusnák sa strelecky presadil hneď v prvom zápase v novom ročníku zámorskej MLS. Jeho gól znamenal zisk bodu, Real Salt Lake remizoval v noci na nedeľu na pôde Houstonu Dynamo 1:1.

Rusnák otvoril skóre v 40. minúte, po prihrávke od Coreyho Bairda si na hranici šestnástky loptu skvele prebral cez obrancu a umiestnil ju presne k vzdialenejšej žrdi. "Mal som trochu šťastie pri prvom dotyku. Ani neviem, či sa tam zrazili dvaja obrancovia, alebo sa niečo iné prihodilo, každopádne som sa zrazu ocitol v sľubnej streleckej pozícii a vedel som, že ju musím využiť. Nebol to najkrajší gól, ale beriem ho," povedal Rusnák pre klubový web.

Deľbu bodov zariadil v 62. minúte domáci Mauro Manotas. Houston dohrával zápas s 10 hráčmi po tom, čo v 81. minúte videl druhú žltú kartu Matias Vera. "Podali sme kvalitný výkon," hodnotil duel Rusnák. "Dobre sme bránili, teda až na ten inkasovaný gól, myslím si, že mu predchádzala komunikačná chyba. Je škoda, že sme ho dostali. V záverečných desiatich minútach, keď sme mali prevahu o jedného hráča, sme možno mohli viac útočiť a snažiť sa strhnúť víťazstvo na našu stranu. Celkovo to však bol pre nás dobrý vstup do sezóny, zvlášť, keď sme ju začali na ihrisku súpera," uviedol 24-ročný ofenzívny stredopoliar.


Tagy: Albert Rusnák Real Salt Lake Houston Dynamo

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter/Real Salt Lake; Video: YouTube

DISKUSIA