VIDEO Zahodená penalta a dve červené karty: Šláger Neapolu s Juventusom drámou do posledných sekúnd

Kevin Malcuit, Cristiano Ronaldo a Allan v súboji o loptuKevin Malcuit, Cristiano Ronaldo a Allan v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Ciro Fusco

NEAPOL - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 26. kola talianskej Serie A na pôde SSC Neapol 2:1 a na čele tabuľky majú pred tímom spod Vezuvu už šestnásťbodový náskok.

Duel ovplyvnila situácia z 25. minúty. Cristiano Ronaldo sa rútil sám na brankára domácich Alexa Mereta. Ten sa snažil trafiť nohou loptu, no kanonier hostí si ho obhodil a následne spadol. Rozhodca okamžite vytiahol červenú kartu a do bránky Neapolu musel ísť David Ospina. Toho prekonal z následného priameho kopu Miralem Pjanič. Na 2:0 zvýšil o desať minút hlavou Emre Can.

Nikola Maksimovič a Cristiano Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP - Cesare Abbate

Sily na ihrisku sa vyrovnali ihneď po zmene strán, keď Pjanič zahral rukou a po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy. Neapolu sa podarilo znížiť v 61. minúte zásluhou Joseho Callejona, vyrovnať mohol v 84. minúte Lorenzo Insigne, no z pokutového kopu trafil len do bránkovej konštrukcie.

SSC Neapol - Juventus Turín 1:2 (0:2)
Góly: 61. Callejón - 28. Pjanič, 39. Can, ČK: 25. Meret - 47. Pjanič

Viac o téme: Cristiano Ronaldo SSC Neapol Juventus Turín