VIDEO Detva má na dosah prekvapujúci postup, Budapešť ukončila Miškovcu sezónu

Zľava: Miroslav Zaťko z MHC Mikron Nové Zámky a hráči z HC 07 Detva sa tešia po 4. góleZľava: Miroslav Zaťko z MHC Mikron Nové Zámky a hráči z HC 07 Detva sa tešia po 4. góle Zdroj: SITA/Peter Rusko

DETVA - Hokejisti Detvy dokázali v treťom zápase predkola play-off zvíťaziť nad Novými Zámkami 4:2 a ujali sa vedenia v sérii 2:1 (hrá sa na tri víťazstvá). Pritom to boli hostia, ktorí otvorili skóre pondelkového stretnutia.

Peknú prihrávku Bajteka zužitkoval na gól Tomáš Urban. Domáci odpovedali až v prostrednej časti hry, keď dvoma gólmi z hokejok Radovana Puliša a Ladislava Ščurka otočili stav zápasu. Iskierku nádeje pre hostí vykresal v 49. min Eduard Šimun, no v poslednej tretine sa obaja spomínaní strelci Detvy presadili ešte raz a spečatili tak víťazstvo domáceho mužstva. Podpoľanci môžu svoj prvý mečbal využiť už v utorok 5. marca na domácom ľade.

HC 07 Detva - MHC Mikron Nové Zámky 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 21. Puliš (Murček), 40. Ščurko (Puliš, Martin Chovan), 47. Ščurko (Betker), 60. Puliš - 17. Urban (Bajtek, Kudla), 49. E. Šimun (Hatala, Hruška)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 2:0 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stano - D. Konc ml., Šefčík, 753 divákov

Detva: R. Petrík - Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Tibenský, McLean, Král - T. Török, Matúš Chovan. Martin Ďaloga

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, M. Novák - Bajtek, Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, Jakúbek - T. Pospíšil, Hruška, E. Šimun - Ondrušek, B. Fábry, Nejezchleb

Josef Turek, tréner Detvy: "Horšie sme sa rozbiehali, súper výborne bránil stredné pásmo. V ďalšej fáze nám veľmi pomohol gól, ktorým sme sa hneď dostali do zápasu. Chcel by som hráčov pochváliť nielen za to, že hrali dnes výborne presilové hry, ale výborne sme ich aj bránili, padali do striel, blokovali sme strely a takto sa musí hrať play off. Výborne zase zachytal Roman Petrík. To bolo to, prečo sme ten zápas zvládli."

Milan Jančuška, tréner HC Nové Zámky: "Samozrejme, že spokojnosť nemôže byť, lebo sme prehrali dôležitý zápas. Veľmi dobrá prvá tretina z našej strany, viedli sme 1:0 a nie je možné hneď v prvej minúte druhej tretiny dostať gól. Nemôžeme robiť také fauly, aké sme urobili, aby sme dostali v oslabeniach góly a samozrejme veľmi ťažko sa doháňa stav 3:1. Opticky sme boli možno lepší, ale rozhodujú výkony brankárov a rozhodujú góly a v tom sme v dnešnom zápase ťahali za kratší koniec. Samozrejme, nie je to koniec a jediná úloha je teraz urobiť všetko preto, aby sme zajtra boli v poriadku, pripravili sa na zápas. Musíme vyhrať, nič iné neprichádza do úvahy."

Budapešť postúpila do play off

Hokejisti MAC Budapešť postúpili do štvrťfinále play off slovenskej Tipsport ligy. Zvládli aj tretí duel kvalifikácie, keď nad ďalším maďarským nováčikom v súťaži DVTK Miškovec triumfovali v podnelok 4:2 a celú sériu vyhrali 3:0 na zápasy.

MAC Budapešť - DVTK Miškovec 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Góly: 10. Langkow (Bodó, Orban), 18. Odnoga (Szigeti, Dudás), 43. Orban (Langkow, Burt), 52. Bodó (Langkow, Dudás) - 7. Harrison (Loiseau), 58. Pance (Harrison, Loiseau). Rozhodovali: Novák, Adamec - Orolin, Valo, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1450 divákov.

MAC Budapešť: Bálisz – MacAulay, Poszgai, Dudás, Negrin, Vokla, Burt, Garát, Bugár – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Majoross, Pápa – Szigeti, Kreisz, Odnoga

DVTK Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Vojtkó, Szirányi, Milam, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Rito, Hájos, Albert
/konečný stav série: 3:0, postúpila Budapešť/

Viac o téme: HC 07 Detva DVTK Miškovec MAC Budapešť MHC Mikron Nové Zámky