Za minútu vstali z mŕtvych: Hudáček so Spartakom takmer znovu šokoval Petrohrad

Július Hudáček v akciiJúlius Hudáček v akcii Zdroj: Twitter SKA Ice Hockey Club

JEKATERINBURG - Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg sa stali druhým postupujúcim do semifinále play-off Východnej konferencie KHL.

V pondelok dosiahli aj štvrté potrebné víťazstvo, keď zdolali Traktor Čeľabinsk 4:3. Dôležitú úlohu opäť zohral Viačeslav Litovčenko, ktorý zaznamenal dva góly. Druhý zásah spomínaného útočníka bol zároveň aj víťazným gólom stretnutia.

Ďalšieho istého semifinalistu play-off, tentoraz však Západnej konferencie KHL, spoznali diváci po konfrontácii Víťazu Podoľsk a CSKA Moskva. Moskovčania využili hneď prvý mečbal a po pondelkovom víťazstve 3:1 (na zápasy 4:0) sa stali tretím postupujúcim. Góly si rozdelila dvojica Kirill Kaprizov a Michail Grigorenko, pričom druhý menovaný zaznamenal dva presné zásahy. Čestný úspech domácich si pripísal Arťom Švec-Rogovoj.

Slovenský brankár Július Hudáček stál v bránke Spartaku Moskva pri domácej prehre s SKA Petrohrad 2:3 po predĺžení. Slovenský gólman kryl 31 striel súpera. Petrohrad vďaka pondelkovému víťazstvu vyrovnal stav série na 2:2.

Najdlhší zápas z pondelkového programu sa odohral v Nižnom Novgorode, kde diváci museli na víťazný gól čakať až do záveru druhého predĺženia. Z víťazstva sa napokon tešili hráči domáceho celku, ktorí zdolali Barys Astana 5:4 a vyrovnali stav série na 2:2. O triumfe rozhodol v 96. min Vladimír Galuzin.

1. kolo play off KHL:
Východná konferencia
Traktor Čeľabinsk – Avtomobilist Jekaterinburg 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)
Góly: 2. Glinkin, 6. Isajev, 41. Šarov - 32. Krikunov, 33. Litovčenko, 43. Sexton, 45. Litovčenko
/konečný stav série 0:4, Jekaterinburg postúpil do 2. kola play off/

Torpedo Nižnij Novgorod - Barys Astana 5:4 pp (0:3, 2:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 31. Volčenkov, 37. Varnakov, 58. Žafjarov, 59. Paršin, 96. Galuzin - 8. Cormier, 15. Akolzin, 17. Frattin, 50. Valk