VIDEO Šéftréner atletického zväzu sa obul vlády: Nechceme viesť vojnu, ale...

Šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš
Šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš

BRATISLAVA - Halové majstrovstvá Európy 2019 v atletike v škótskom Glasgowe boli z pohľadu Slovenska úspešné. Volkova fantastická zlatá medaila v behu na 60 m je vrchol, potešil však aj trojskokan Tomáš Veszelka, ktorý skončil na šiestom mieste. Uviedol to šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš, ktorý zároveň verí, že kráľovná športov doma môže ťažiť z úspechu slovenského šprintéra.

"Chceli sme dosiahnuť dve umiestnenia v prvej osmičke, čo sa nám podarilo. Šampionát bol teda pre nás úspešný. Najprenikavejší bol, samozrejme, výkon Janka Volka, pri ktorom trochu zanikla 6. priečka Tomáša Vezelku. Tá má pre nás takisto mimoriadnu cenu. Ukázalo sa, že atletika na Slovensku má kvalitu a zmysel. Veľmi dôležitá je infraštruktúra, piati atléti z deväťčlennej výpravy boli z Bratislavy, kde je jediná poriadna hala," povedal Pupiš na utorňajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

Zväzový šéftréner sa nepriamo obrátil aj na predstaviteľov vlády, resp. ministerstva, pod ktoré patrí šport. "Verím, že Jankovo vystúpenie bude docenené aj ľudmi z ministerstva školstva, keďže 60 m v hale sa u nich nepočíta. Je to však disciplína porovnateľná so stovkou. Úspechov z minulosti nie je veľa, ale ak sa zlepší infraštruktúra, v budúcnosti ich môže byť viac," vyhlásil Pupiš a ešte pokračoval: "Nechceme viesť vojnu s ministerstvom, ale hľadať racionalitu v interpretácii kritérií. Šesťdesiatka v hale je braná ako stovka vonku, podľa renkingu či v rámci nominácie na OH. Chceme, aby to aj u nás bolo rovnocenné," dodal Pupiš.


Tagy: Ján Volko Naďa Bendová Róbert Kresťanko Martin Pupiš:

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: Športky

DISKUSIA