VIDEO Poriadne špinavý faul v NHL: Vinník mal pred bitkou dokonalú ochranu

Ian Cole si vyšliapol na Devina ShoreaIan Cole si vyšliapol na Devina Shorea

ANAHEIM - Športom k trvalej invalidite? Devin Shore od toho nie je vôbec ďaleko. V najlepšej hokejovej lige sveta si naňho vyšliapol Ian Cole. Poriadne špinavý zákrok našťastie neunikol zraku rozhodcov, ktorí poslali vinníka do šatne.

Domáci Anaheim vyhrával v súboji s Coloradom 2:0. V polovici druhej tretiny sa rútili Ducks do ďalšieho útoku, no akciu zastavil hvizd rozhodcu, ktorý odpísal ofsajd. Aj napriek tomu Cole zostrelil súpera nedovoleným zákrokom koleno na koleno. Zatiaľ čo vinník zostal stáť, pretože bol na náraz pripravený, rozbehnutý Shore odletel ako kamienok. S bolestivou grimasou na tvári zostal ležať na ľadovej ploche a nemohol sa postaviť na nohy. Teraz je už známe, že sa pri kontakte zranil.

Hráči Anaheimu chceli svojho spoluhráča pomstiť, no hokejovej spravodlivosti sa nedočkali. Aj keď sa do Colea pustili, nikto s ním do bitky ísť nemohol. Mal totiž prilbu s chráničom celej tváre a okamžite ho chránili aj rozhodcovia, ktorí vedeli, že po takomto zákroku bude horúco.

Aj keď Colorado strelilo kontaktný gól v tretej tretine, domáci sa predsa len radovali z triumfu 2:1.

Viac o téme: Colorado Avalanche Anaheim Ducks Devin Shore Ian Cole
  • Zdroj: športky