Historický zápis legendárneho Jordana pokorený: Heroický výkon priniesol najtesnejšie víťazstvo

Dwyane Wade v akcii na koš
Dwyane Wade v akcii na koš

MIAMI - Dwyane Wade je nielen žijúca basketbalová legenda, ale ešte stále aj veľmi platný hráč pre tím Miami Heat v NBA. Jeho 23 bodov malo výrazný podiel na tesnom triumfe Miami nad Atlantou (114:113), najmä keď 37-ročný veterán až 14 bodov dosiahol vo štvrtej štvrtine. Viac bodov v jednej štvrtine v tejto sezóne predtým nenastrieľal. Heat zdolali Hawks vôbec po prvý raz až vo štvrtom vzájomnom súboji v tomto súťažnom ročníku.

"Učebnicový príklad, ako sa dostať do Siene slávy. Práve teraz hrá najlepší basketbal z celej sezóny," pochválil Wada jeho tréner Erik Spoelstra na webe TSN. Trojnásobný šampión NBA Wade je dlhodobo prospešný svojmu tímu aj v defenzíve. Jeho blok v druhej štvrtine pri strele B. J. Johnsona mal prívlastok rekordný. Bol už 1052. v jeho kariére NBA v súčte základnej časti a play-off a v štatistike najčastejšie blokujúcich rozohrávačov sa dostal pred legendárneho Michaela Jordana. Čo sa týka základnej časti sezóny, tam stále dominuje "Air" Jordan v pomere 893 - 877. "Tak či onak, je to skvelé," uviedol Wade.

Okrem Wada sa v súboji Miami s Atlantou zaskvel aj ďalší veterán, 42-ročný Vince Carter bol s 21 bodmi najlepším strelcom hostí. Všetky jeho úspešné pokusy boli spoza trojkového oblúka, premenil 7 z 11. V historickom rebríčku najlepších strelcov sa dostal pred Reggieho Millera (25 279) na 25 292 bodov. Obaja zároveň patria medzi sedmičku najlepších trojkárov histórie NBA.


Tagy: Dwyane Wade Miami Heat Erik Spoelstra

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA