Bayern Mníchov si poistil nemecký talent: Sme radi, že sme s ním uzavreli dlhodobý kontrakt

Serge Gnabry
Serge Gnabry

MNÍCHOV - Bayern Mníchov predĺžil zmluvu s nemeckým futbalovým krídelníkom Sergom Gnabrym do konca sezóny 2022/2023. Dvadsaťtriročný rodák zo Stuttgartu je súčasťou kádra Bavorov od roku 2017, prvú sezónu však strávil na hosťovaní v konkurenčnom Hoffenheime. V aktuálnej sezóne odohral v drese Mníchovčanov už 29 súťažných zápasov, v ktorých nastrieľal osem gólov.

"Serge je jedným z mladých 'dravcov' v našom klube a jeho dôležitou súčasťou. Sme radi, že sme s ním uzavreli dlhodobý kontrakt. Za ten krátky čas, čo je u nás, urobil totiž obrovský pokrok," povedal k podpisu novej zmluvy športový riaditeľ Bayernu Hasan Salihamidžič pre oficiálny web klubu.

Gnabry bol predtým súčasťou Arsenalu Londýn (2012-2016). Medzičasom sa stihol prebojovať aj do nemeckej reprezentácie. S mládežníckym tímom do 21 rokov vybojoval zlato na ME tejto vekovej kategórie v Poľsku. Rovnako je držiteľ olympijského striebra z roku 2016. V piatich zápasoch za nemecké "áčko" nastrieľal už 4 góly. "Momentálne sa mi po športovej stránke veľmi darí, vidím však potenciál na zlepšovanie sa. Verím v zisk veľkého množstva titulov s Bayernom Mníchov," povedal Gnabry po predĺžení kontraktu.


Tagy: Bayern Mníchov Serge Gnabry

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/DPA

DISKUSIA