Derby na novom štadióne prepísalo históriu: Najvyššia návšteva v ére samostatnosti

Atmosféra počas derby na novom Tehelnom poli
Atmosféra počas derby na novom Tehelnom poli

BRATISLAVA - Po nedeľňajšom oficiálnom otvorení "nového" Tehelného poľa v Bratislave, ktoré miestny tím ŠK Slovan pokrstil víťazstvom v derby proti Spartaku Trnava (2:0), sa objavili polemiky, či návšteva 22 500 fanúšikov bola skutočne rekordná v najvyššej slovenskej súťaži v ére samostatnosti.

Podľa "andelov" nedošlo k prepísaniu historických tabuliek, keďže v Trnave evidujú, že na zápas Spartaka zo Slovanom ešte 8. apríla 1995 údajne prišlo až 24 850 priaznivcov. Riadiaca organizácia najvyššej slovenskej súťaže, Únia ligových klubov (ÚLK), však všetko uviedla na pravú mieru.


"Na základe informácií z oficiálnych zápisov vedených v rámci systému Slofuz, ktorý zabezpečoval správu dát slovenských futbalových súťaží, bola návšteva na nedeľňajšom zápase rekordná," potvrdil pre web profutbal.sk výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák. Doterajším maximom bola návšteva 22 354 divákov na dueli Slovan Bratislava - Spartak Trnava (3:1) v 14. kole najvyššej slovenskej súťaže 1996/1997, ešte na "starom" Tehelnom poli.


Tagy: Spartak Trnava ÚLK ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Medňanský

DISKUSIA