Slovenskí hokejisti znovu bodovali: Súperovi nasúkali osem gólov

Reprezentácia Slovenska
Reprezentácia Slovenska

KRASNOJARSK - Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom treťom vystúpení na 29. Svetovej zimnej univerziáde v ruskom Krasnojarsku. V rámci duelu základnej A-skupiny zdolali japonských vysokoškolákov 8:3 a po troch dueloch majú na konte sedem bodov. Zverenci trénera Ivana Feneša mali počas celého stretnutia hernú aj streleckú prevahu a po prvej tretine viedli 4:1 zásluhou dvoch presných zásahov Patrika Marcineka a po jednom góle z hokejok Daniela Rzavského a Lukáša Ďurkecha.

V úvode druhého dejstva síce Japonci znížili na 4:3, ale Slováci následne zabrali a súperovi nič nedovolili. Do "čierneho" namierili postupne Filip Klema, Radoslav Gábor, Jakub Tatár a Sebastián Šmída.

Program zjazdových lyžiarov pokračoval alpskou kombináciou mužov, v ktorej získal zlatú medailu Švajčiar Yannick Chabloz. Zo Slovákov sa najviac darilo Martinovi Hyškovi na 12. priečke s mankom 1,59 s. Dvadsaťštyriročný pretekár bol po úvodnej disciplíne, super-G, až na 31. pozícii, ale vynikajúcim výkonom v slalome poskočil o devätnásť stupienkov vyššie. V najtočivejšej disciplíne si polepšil aj Henrich Katrenič, ktorý sa posunul z 29. miesta na konečnú 19. priečku s odstupom 2,47 s na víťaza.

Dvojica slovenských snoubordistov nepostúpila z kvalifikácie do vyraďovacej časti paralelného obrovského slalomu mužov. Do bojov o medaily prenikla elitná šestnástka pretekárov, Theodor Christofi obsadil 19. pozíciu a o dve miesta za ním skončil Boris Karolčík. Z celkového prvenstva sa radoval Poliak Oskar Jerzy Kwiatowski.

V orientačnom lyžovaní sa predstavil jediný Slovák Stanislav Franko, ktorý v stíhacích pretekoch obsadil 46. pozíciu s mankom 34:04 min na víťazného Rusa Sergeja Gorlanova. Domáci pretekár absolvoval vytýčenú trať za 34:38 min.

Svetová zimná univerziáda - Krasnojarsk (Rus.) - utorok - výsledky:

ĽADOVÝ HOKEJ
Slovensko - Japonsko 8:3 (4:1, 1:2, 3:0)
Góly: 2. a 19. Marcinek, 9. Rzavský, 18. Ďurkech, 39. Klema, 44. Gábor, 55. J. Tatár, 59. Šmída - 12. Sawade, 21. Suzuki, 23. Tokoro

ORIENTAČNÉ LYŽOVANIE
Stíhacie preteky mužov: 1. Sergej Gorlanov (Rus.) 34:38 min, ... 46. Stanislav Franko (SR) +34:04

SNOUBORDING
Paralelný obrovský slalom mužov: 1. Oskar Jerzy Kwiatowski (Poľ.), ... 19. Theodor Christofi, ... 21. Boris Karolčík (obaja SR) - nepostúpili z kvalifikácie

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE
Alpská kombinácia mužov (super-G + slalom): 1. Yannick Chabloz (Švaj.) 1:35,59 min, ... 12. Martin Hyška +1,59 s, ... 19. Henrich Katrenič (obaja SR) +2,47


Tagy: Slovensko Stanislav Franko Boris Karolčík Theodor Christofi

Zdroj:
SITA
Foto:
hockeyslovakia.sk

DISKUSIA