VIDEO Šokujúci koniec nadvlády Realu v Lige majstrov: Biely balet vybuchol proti Ajaxu!

Futbalista Ajaxu Amsterdam Hakim Ziyech (vpravo) sa teší so spoluhráčmi po strelení úvodného gólu v odvetnom osemfinálovom zápase Ligy majstrov Real Madrid - Ajax AmsterdamFutbalista Ajaxu Amsterdam Hakim Ziyech (vpravo) sa teší so spoluhráčmi po strelení úvodného gólu v odvetnom osemfinálovom zápase Ligy majstrov Real Madrid - Ajax Amsterdam Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid neobhája triumf v Lige majstrov z uplynulých troch ročníkov. V utorňajšom odvetnom zápase osemfinále 2018/2019 prehrali s Ajaxom Amsterdam 1:4 a so súťažou sa po výhre 2:1 v prvom dueli prekvapivo rozlúčili. V druhom zápase večera si postup do štvrťfinále poistil Tottenham Hotspur po výhre 1:0 na ihrisku Borussie Dortmund. V prvom dueli Angličania zvíťazili 3:0.

Prvé útočné akcie zápasu v Madride podnikli domáci hráči, ale v 7. minúte sa prekvapivo dostali do vedenia hostia. Tadič utiekol po pravej strane, v šestnástke posunul loptu Hakimovi Ziyechovi, ktorý presnou strelou k žrdi otvoril skóre. Po góle držal taktovku zápasu v rukách opäť Real, ale v 18. minúte prišiel ďalší šok. Bol to opäť Tadič, ktorý prenikol medzi obrannú líniu Realu, poslal loptu Davidovi Neresovi a ten ju umiestnil za Courtoisa po druhý raz. Neres mal onedlho aj ďalšiu šancu, ale z tesnej blízkosti prestrelil. Vrásky na čele trénerovi Santiagovi Solarimu potom spôsobili aj zranenia Vázqueza a Juniora Vinciusa, na ich miesto prišli Asensio a Bale. Práve Bale mal na kopačke najväčšie šance Realu v prvom polčase, ale sieť nerozvlnil.

Po zmene strán najskôr Benzema mieril vedľa z veľkého uhla, v 62. minúte opäť udreli hostia. Tadič si v šestnástke zasekol loptu a namieril parádne do vinkla - 0:3. Celú situáciu skúmal ešte VAR, pretože sa zdalo, že lopta niekoľko sekúnd pred gólovou akciou preťala autovú čiaru. "Biely balet" potom pohrozil opäť po akcii Balea, v 70. minúte na radosť domácich konečne rozvlnil sieť Asensio. Už o minútu neskôr však Lasse Schöne zakrútil loptu z priameho kopu do siete Realu po štvrtý raz a definitívne rozhodol o postupe holandského tímu do štvrťfinále. V závere mal veľkú šancu na korekciu výsledku Benzema, ale po prihrávke Modriča sa tesne pred zakončením pošmykol. V nadstavenom čase ešte videl červenú kartu po dvoch fauloch po sebe domáci obranca Nacho Fernandez.

Konečný výsledok utorňajšieho odvetného stretnutia osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019:

Real Madrid (Šp.) - Ajax Amsterdam 1:4 (0:2) /prvý zápas 2:1/ - postúpil Ajax Amsterdam
Góly: 70. Asensio - 7. Ziyech, 18. Neres, 62. Tadič, 72. Schöne, ČK: 90.+ Nacho (Real Madrid) po druhej ŽK, rozhodoval: Felix Brych (Nem.)

Zostavy:
Real Madrid: Courtois - Carvajal, Nacho, Varane, Reguilón - Kroos, Casemiro (87. F. Valverde), Modrič - Lucas Vázquez (29. Bale), Benzema, Vinícius Jr. (35. Asensio)
Ajax Amsterdam: Onana - Mazaraoui (80. Veltman), De Ligt, D. Blind, Tagliafico - D. van de Beek, Schöne (73. De Wit), F. de Jong - Ziyech, Tadič, Neres (74. Dolberg)

Viac o téme: Ajax Amsterdam Real Madrid
  • Zdroj: TASR, SITA