Senica do bojov o záchranu s ďalšou posilou: Do klubu prichádza chorvátsky obranca

Chorvátsky obranca Vukovič posilou FK Senica
Chorvátsky obranca Vukovič posilou FK Senica

SENICA - Vedenie slovenského futbalového klubu FK Senica angažovalo do svojich radov chorvátskeho obrancu Stjepana Vukoviča. Dvadsaťdvaročný rodák zo Splitu (nar. 20. januára 1997) podpísal kontrakt do konca sezóny 2018/2019 s následnou možnosťou opcie a klubu zo Záhoria by mal pomôcť k záchrane v najvyššej súťaži. Po 21. kole Fortuna ligy patrí Senici predposledné 11. miesto s 15 bodmi (bilancia: 3 - 6 - 12, skóre 19:41), pred posledným v priebežnej klasifikácii FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble má jednobodový náskok.

"Som veľmi šťastný, že môžem byť súčasťou FK Senica. Verím, že dokážem pomôcť tomuto tímu. V mužstve je veľa dobrých hráčov. Ak budeme pracovať tvrdo, výsledky sa dostavia. Strávil som s chalanmi aj týždeň na sústredení v Turecku. Myslím si, že tento tím má dobrý potenciál," cituje oficiálna internetová stránka senického klubu slová Vukoviča, ktorý v domovine pôsobil v mužstvách NK Uskok Klis či NK Mosor Žrnovnica.

V Senici rozšíri počet chorvátskych futbalistov na štyroch, dres "Záhorákov" si na jar obliekajú aj Marko Tešija, Mihovil Klapan a Filip Danbubič. "Osobne som nepoznal ani jedného z nich. Keď som však mal 14 rokov a hral som za RNK Split, Marko (Tešija, pozn.) hral v jednom zápase, v ktorom som bol podávačom lôpt. Odvtedy si ho pamätám. Som nadšený, že s nimi môžem byť v jednej šatni. Zároveň sa cítim viac uvoľnene, pretože sú po mojom boku a môžem s nimi komunikovať aj v našom jazyku," poznamenal pre klubový web Stjepan Vukovič a dodal: "Moja preferovaná pozícia na ihrisku je stredný obranca. Som pravák, častejšie strieľam góly hlavou."


Tagy: FK Senica Stjepan Vukovič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fksenica.eu

DISKUSIA