Slováci v play-off KHL nebodovali: Jokerit odvrátil druhý mečbal, Jaroslavľ má Soči na lopate

Martin Bakoš (v bielom)Martin Bakoš (v bielom) Zdroj: TASR - Martin Baumann

MOSKVA - Hokejisti Jokeritu Helsinki zvíťazili v utorňajšom piatom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 nad Dinamom Moskva tesne 2:1. Už v 4. min poslal domácich do vedenia Jesse Joensuu a v 53. min zvýšil ich náskok John Norman.

Necelé tri minúty pred koncom ešte vykresal pre Moskovčanov iskierku nádeje Patrik Zackrisson, ale hostia už nedokázali vyrovnať. Slovenský reprezentant Michal Čajkovský v drese Dinama odohral 12:20 min, ale v zápase nebodoval. Rovnako sa do štatistík nezapísal ani útočník HK Soči Martin Bakoš. Jeho tím podľahol Lokomotivu Jaroslavľ 0:3 a v šiestom zápase bude odvracať postupový mečbal súpera.

V úvodnom utorňajšom stretnutí zdolal Salavat Julajev Ufa hráčov Metallurgu Magnitogorsk 2:1 po predĺžení. V 32. min otvoril skóre zápasu Dmitrij Kugryšev, ale už o 132 sekúnd neskôr vyrovnal domáci Matt Ellison. V tretej tretine sa obe mužstvá sústredili najmä na pozornú defenzívu, o čom svedčí pomer striel na bránku 4:5. Duel spoznal víťaza až v predĺžení, ktoré trvalo necelé dve minúty. V 62. min skóroval Vladimir Tkačov, hokejisti Ufy tak vedú vo štvrťfinálovej sérii nad Magnitogorskom 3:2 na zápasy.

Súhrn výsledkov utorňajších piatych stretnutí štvrťfinále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) - hrá sa na štyri víťazstvá:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Mettalurg Magnitogorsk - Salavat Julajev Ufa 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1) - stav série: 2:3
Góly: 34. Ellison - 32. Kugryšev, 62. V. Tkačov