VIDEO Dráma Porta s rímskym AS dospela do predĺženia: O postupujúcom rozhodol penaltový gól

Aleksandar Kolarov a Otavio EdmilsonAleksandar Kolarov a Otavio Edmilson Zdroj: SITA/AP - Luis Vieira

PORTO - V druhej stredajšej osemfinálovej odvete medzi FC Porto a AS Rím sa rozhodlo až v predĺžení. "Draci" v riadnom hracom čase triumfovali 2:1, týmto výsledkom v prospech domácich sa skončil aj prvý zápas v Ríme na trávniku semifinalistu uplynulej edície. V pridanej tridsaťminútovke sa do streleckej listiny zapísal iba brazílsky obranca z tímu Porťanov Alex Telles, keď v 117. min premenil penaltu po faule Alessandra Florenziho. Rovnako ako v Paríži, aj v Porte odobril jedenástkový verdikt až systém videoasistenta rozhodcu (VAR).

Porto prekonalo AS Rím v pohárovej Európe aj do tretice. V ročníku 2016/2017 portugalský tím nepustil Rimanov do skupinovej časti LM, keď v play-off po domácej remíze 1:1 v odvete zvíťazil vo "večnom meste" 3:0. Oba kluby sa stretli aj v 2. kole Pohára víťazov

Nicolo' Zaniolo a Alex Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Luis Vieira

FC Porto (Portug.) - AS Rím (Tal.) 3:1 po predĺžení (2:1, 1:1) /prvý zápas 1:2/ - postúpil FC Porto
Góly: 26. Tiquinho Soares, 53. Marega, 117. Alex Telles (z pok. kopu) - 37. De Rossi (z pok. kopu), rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

FC Porto: Casillas - Éder Militao (103. Maxi Pereira), Felipe, Pepe, Alex Telles - Otávio (94. Hernani), H. Herrera, Danilo Pereira, J. Corona (69. Brahimi) - Marega, Tiquinho Soares (78. Fernando)

AS Rím: R. Olsen - Marcano (77. Cristante), Manolas, Juan Jesus - Karsdorp (55. Florenzi), N´Zonzi, De Rossi (45.+ Lorenzo Pellegrini, 96. Schick), Kolarov - Zaniolo, Perotti - Džeko

Viac o téme: FC Porto AS Rím