Vlhová sa z Jasnej do Česka presunula vrtuľníkom: Majsterku sveta prekvapil darček na dlhé cesty

Petra Vlhová odletela vrtuľníkom z Jasnej do Špindlerovho MlynaPetra Vlhová odletela vrtuľníkom z Jasnej do Špindlerovho Mlyna Zdroj: Facebook - Petra Vlhová

JASNÁ - Čo nevyšlo minulý piatok, to sa podarilo zrealizovať teraz v stredu. Najúspešnejšia slovenská zjazdová lyžiarka Petra Vlhová vrtuľníkom odletela z Jasnej do českého Špindlerovho Mlyna, ktorý bude v dňoch 8.- 9. marca dejiskom predposledných pretekov vrcholiacej sezóny Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní. Vrtuľník pre úradujúcu majsterku sveta v obrovskom slalome zabezpečilo stredisko Jasná, ktoré je jedným z partnerov jej tímu.

"Cestovanie je veľmi náročné, chcem sa teda poďakovať Jasnej, že mi to umožnila. Pri cestovaní sa vždy snažíme nájsť čo najlepšiu možnosť. Potrebujem veľa oddychovať a regenerovať, aby som mohla podávať kvalitné výkony," uviedla Petra Vlhová pred stredajším odletom z Jasnej, cituje ju tlačová správa spoločnosti Tatry Mountain Resorts.

Vlhová mala pôvodne letieť vrtuľníkom už v piatok opačným smerom, teda zo Špindlerovho Mlyna do Jasnej, ale vtedy bolo napokon proti počasie. Aj napriek zdĺhavému presunu autom napokon 23-ročná Liptáčka počas víkendu potešila svojich slovenských fanúšikov a vyhrala oboje preteky Európskeho pohára vo svojom domovskom stredisku. V ďalších dvoch dňoch tam trénovala. "Sme radi, že teraz to vyšlo a mohli sme Petre zabezpečiť maximálny komfort pri doprave na preteky v Špindlerovom Mlyne. Aj takto sme sa jej chceli poďakovať, že si našla čas na svoje rodné stredisko a fanúšikov, ktorí sa mohli radovať z jej víťazstiev," uviedol šéf Jasnej Matej Hulej. Pred odletom prekvapil držiteľku medailového kompletu z nedávnych majstrovstiev sveta vo švédskom Aare darčekom. Dostala modrý vankúš s nápisom: Naša Peťa, majsterka sveta. "Je to darček na dlhé cesty mimo domova. Chceme, aby sa počas presunov cítila príjemne," doplnil Hulej v tlačovej správe TMR.

V nabitom kalendári Petry Vlhovej v sezóne 2018/2019 zostáva odjazdiť už len štvoro pretekov Svetového pohára, po dva v slalome a obrovskom slalome. Najbližšou zastávkou bude v piatok a sobotu tento týždeň český Špindlerov Mlyn, najúspešnejšia sezóna Vlhovej vyvrcholí o týždeň neskôr rovnakou kombináciou pretekov v andorrskom Soldeu v rámci finále SP. Vlhová už má isté celkové druhé miesto v slalome, ale v obrovskom slalome za určitých okolností ešte môže pomýšľať aj na celkový triumf, čiže malý glóbus. Rovnako bojuje o druhé miesto v sumáre všetkých disciplín SP, veľký glóbus už obhájila Američanka Mikaela Shiffrinová.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Jasná Špindlerov Mlyn
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Petra Vlhová
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články