VIDEO Nezastaviteľný Washington už je na vrchole, Ovečkin znovu skóroval

Jay Beagle v zásahu proti Johnovi TavaresoviJay Beagle v zásahu proti Johnovi Tavaresovi Zdroj: SITA/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

NEW YORK - Hokejisti Washingtonu aj zásluhou 46. tohtosezónneho gólu Alexandra Ovečkina zvíťazili na ľade Philadelphie 5:3 v stredajšom stretnutí zámorskej NHL a upevnili si pozíciu lídra Metropolitnej divízie. Ruský topkanonier pridal aj jednu asistenciu a už len jeden kanadský bod ho delí od méty 1200 bodov, ktorú doteraz dosiahlo len 48 hráčov profiligy.

V historickom rebríčku produktivity je medzi aktívnymi hráčmi tretí za Joeom Thorntonom zo San Jose (1465) a Sidneym Crosbym z Pittsbirghu (1202). "Pokoriť túto hranicu by bolo skvelé, nedokázalo to veľa hráčov. Byť jedným z nich bude príjemné," povedal Ovečkin podľa NHL.com.

Obhajcovia titulu Capitals si už v prvej polovici duelu vypracovali pohodlný päťgólový náskok, ktorý sa síce domácim Flyers podarilo skresať, ale hosťujúci brankár Braden Holtby už neprišiel o 250. triumf v NHL v 409. zápase. Túto hranicu rýchlejšie dosiahol iba jeden muž s maskou - Ken Dryden z Montrealu na to potreboval 381 duelov. "Mám šťastie, že som v kvalitnom tíme. Počet víťazstiev je štatistika, ktorú zdieľam s celým kolektívom. Dôležitá je konzistentnosť, ktorú máme," poznamenal Holtby.

Hráči Toronta Maple Leafs viedli vo Vancouveri nad Canucks po dvoch tretinách 2:0, napokon cestovali domov s prehrou 2:3 po predĺžení. Za hostí absolvoval 13:04 min slovenský obranca Martin Marinčin a pripísal si jeden plusový bod. Triumf "kosatiek" zariadil v predĺžení švédsky legionár Alexander Edler. "Chcel som ten puk zastaviť, ale na chvíľku som ho spustil z očí a už som myslel na rozohrávkou, no práve vtedy trochu zmenil smer. Bola to strela, ktorú som mohol chytiť," uviedol dánsky gólman Toronta Frederik Andersen.

Hokejisti Calgary si pripísali už tretiu prehru za sebou, po Minnesote a Toronte prehrali s Vegas Golden Knights tesne 1:2. Napriek ďalšiemu neúspechu sú "plamene" stále na čele tabuľky Západnej konferencie. domáci gólman Marc-Andre Fleury zaznamenal v stredu už 437. triumf v NHL a v historickom rebríčku brankárov sa dotiahol na ôsmeho Jacquesa Planta. Na Terryho Sawchuka na siedmom mieste stráca osem víťazstiev. Golden Knights si upevnili tretiu priečku v hodnotení Pacifickej divízie a sú o krok bližšie k play-off.

Anaheim sa na vlastnom ľade musel skloniť pred St. Louis a prehral 4:5 aj keď viedol 1:0 a necelé dve minúty pred koncom III. tretiny aj 4:3. Robert Thomas však 64 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal na 4:4 a o dvanásť sekúnd neskôr Alex Pietrangelo zariadil víťazstvo pre "bluesmanov". Domácim nepomohol ani premiérový zásah Jaycoba Megnu v profilige. Na miestenku vo vyraďovacej časti aktuálne strácajú Ducks 11 bodov a zdá sa, že v tejto sezóne sa zrejme
nepredstavia v play-off.

Sumáre NHL - streda:

Philadephia - Washington 3:5 (0:2, 1:3, 2:0)
Góly: 40. P. Myers (Giroux, Couturier), 41. Giroux (Lindblom, Couturier), 48. Laughton (MacDonald, M. Raffl) - 6. T. Wilson (Ovečkin, Orlov), 15. Connolly (Hagelin, Niskanen), 23. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 25. Burakovsky (Boyd, Orlov), 26. Bäckström (J. Vrána, Jensen)

Vancouver - Toronto 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Góly: 43. L. Eriksson (Gaudette, L. Schenn), 45. Leivo (Goldobin, Gaudette), 64. Edler (Boeser, Markström) - 33. Hainsey (Marner, Connor Brown), 34. Rielly (Tavares, Marleau)
Martin Marinčin (Toronto) 13:04 min, jeden plusový bod, 1 hit a 2 zablokované strely

Anaheim - St. Louis 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Góly: 6. N. Ritchie (Terry, Holzer), 36. Rakell (Terry, Fowler), 38. Jaycob Megna (Steel, Silfverberg), 46. Henrique (Jaycob Larsson, Terry) - 9. B. Schenn (Tarasenko, R. O'Reilly), 16. R. O'Reilly (Bozak, Pietrangelo), 34. Thomas (Parayko, Maroon), 59. Thomas (Parayko, Tarasenko), 60. Pietrangelo (B. Schenn)

Vegas - Calgary 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 9. Theodore (Stone, W. Karlsson), 50. Engelland (R. Smith, W. Karlsson) - 32. Hamonic (Monahan, M. Tkachuk)

Viac o téme: Martin Marinčin Vancouver Canucks Braden Holtby Toronto Maple Leafs Frederik Andersen Alex Ovečkin