Dráma až do úplného konca: Všetci vieme, v akej situácii sme

Andrej Kudrna
Andrej Kudrna

PRAHA - Hokejisti Sparty Praha nemajú ešte ani jedno kolo pred koncom základnej časti českej extraligy isté, že sa predstavia v predkole play-off. Šancu zabezpečiť si postup mali v utorňajšom stretnutí na ľade Komety Brno, kde napokon prehrali 3:7. V záverečnom kole Sparta privíta Liberec, ktorý je lídrom tabuľky.

"Vieme, o čo hráme a body jednoducho potrebujeme. Všetci vieme, v akej situácii sme a nachádzame sa v nej už nejakú dobu. Pre nás je každý zápas veľmi dôležitý," povedal podľa hokej.cz slovenský útočník Sparty Andrej Kudrna.

Pražský klub musí v zápase s Libercom získať aspoň bod, inak sa bude spoliehať na výsledky ostatných zápasov. O posledné dve postupové miesta bojujú aj Zlín a Litvínov. "Urobíme všetko pre to, aby sme bodovali. Iná možnosť nie je. Hráme doma a musíme to využiť. Chceme sa pripraviť najlepšie, ako to ide. Dobrá správa je, že máme všetko vo vlastných rukách a nemusíme čakať na iné výsledky," uviedol 27-ročný krídelník.

Liberec však rozhodne nepredá kožu zadarmo. Ak získa dva body, už tretíkrát v priebehu štyroch rokov sa stane víťazom základnej časti. "Nemôžeme sa pozerať na to, proti komu hráme. Je jedno, kto príde. My jednoducho musíme uhrať nejaké body," uzavrel Andrej Kudrna.


Tagy: HC Sparta Praha Andrej Kudrna

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hcsparta.cz

DISKUSIA