Takto ďaleko ešte nikdy neboli: Detve sa do cesty postaví najsilnejší možný súper

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR – Milan Kapusta

BANSKÁ BYSTRICA- Hráči HC '05 iClinic Banská Bystrica dostali vo štvrťfinále Kaufland play-off Tipsport ligy 2018/2019 papierovo najľahšieho možného súpera. V úvodnom kole vyraďovacích bojov si zmerajú sily s desiatym tímom po základnej časti - HC 07 Detva. Zatiaľ čo "barani" majú z ostatných rokov bohaté skúsenosti s play-off a sú majstrami SR z predchádzajúcich dvoch sezón, pre klub spod Poľany je to premiérová účasť medzi osmičkou najlepších tímov.

Po základnej časti delilo Banskú Bystricu a Detvu až 53 bodov, ale ich vzájomné zápasy neboli také jednoznačné. Nováčik minulého ročníka Tipsport ligy dosiahol v piatich meraniach síl až dve víťazstvá, keď triumfoval na ľade súpera 3:2 po predĺžení a v domácom prostredí zvíťazil rovnako tesne 2:1. Od začiatku novembra však na svojho štvrťfinálového súpera nenašiel recept a v zostávajúcich troch súbojoch prehral 2:5, 1:4 a 3:7.

"Detva je mužstvo, ktoré má vieru vo vlastné schopnosti. Teraz sú vo veľkom laufe a to zvyšuje ich sebavedomie. Bude to náročná séria. Musíme hrať náš najlepší hokej, aký sme sa snažili hrať počas celej sezóny, pretože nás čaká agresívny súper, ktorý hrá výborne defenzívne a ich brankár bol v poslednej sérii skvelý. Bude to veľká bitka. Nechceme nič podceniť, ale chceme byť pripravení na všetko. Mali sme dosť času na to, aby sme trénovali, za čo som veľmi rád," uviedol pre oficiálny web Banskobystričanov hlavný tréner klubu Kanaďan Dan Ceman.

Oba tímy mali pred štvrťfinále play-off odlišný program. Hokejisti spod Urpína absolvovali posledný zápas základnej časti ešte 26. februára a odvtedy len trénovali. Zverenci Josefa Tureka naopak štartovali v predkole vyraďovacej fázy a za uplynulý týždeň odohrali štyri náročné súťažné duely. Navyše, zdolali v sérii favorizované Nové Zámky 3:1 na zápasy a prerušili nepriaznivú sériu ôsmich prehier za sebou.

"Chceme ísť ešte ďalej. Máme dobrý tím, ktorý ukázal potenciál aj v sezóne. Neskladáme zbrane. Chceme dokázať, že máme na to, aby sme bojovali ďalej a ukázať aj to, že máme na tímy ako Zvolen či Banská Bystrica. Mňa osobne teší, že sme dostali práve Banskú Bystricu. S prezidentom Jurajom Kovalom sme veľmi dobrí priatelia. Rozhodne to budú vyhecované zápasy, ktoré sa budú niesť v športovom zmysle fair-play. My chceme ísť rozhodne ďalej. Poviem to tak, chceme vyhrať ligu," vyhlásil sebavedomo pre klubový web prezident HC 07 Detva Róbert Ľupták.

Program štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipsport ligy 2018/2019 (hrá sa na štyri víťazné zápasy):
HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC 07 Detva (termíny: 9., 10., 13. a 14. prípadne 17., 19. a 21. marca)

Viac o téme: HC 07 Detva HC '05 iClinic Banská Bystrica
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Milan Kapusta
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články