Líderka Vlhová je pripravená na nástrahy druhého kola: Budem sa s tým musieť popasovať!

Petra Vlhová
Petra Vlhová

ŠPINDLEROV MLYN - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová je suverénnou líderkou po odjazdení elitnej tridsiatky prvého kola piatkového obrovského slalomu žien v českom Špindlerovom Mlyne v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2018/2019. Vlhová má pred druhou v poradí Nemkou Viktoriou Rebensburgovou náskok 48 stotín sekundy, Talianka Federica Brignoneová na treťom mieste zaostáva za Slovenkou už o 1,09 s.

Petra Vlhová hneď v úvode prvej jazdy urobila veľkú chybu a takmer vypadla, čo sa prejavilo aj na medzičase, na ktorom výraznejšie zaostávala. To ju však nerozhodilo a začala stíhaciu jazdu. V druhej polovici trate nielen zmazala manko na Rebensburgovú, ale od druhého medzičasu jej "nadelila" 99 stotín sekundy.

"Hneď na začiatku som urobila veľkú chybu. Myslela som si, že sa nezmestím do bránky. Naštartovala som sa však a išla som dobre. Potom som už len chcela nechať lyže, aby išli. Púšťala som a v spodnej časti som nabrala náskok," uviedla Petra Vlhová po svojej prvej jazde pre slovenské médiá v Špindlerovom Mlyne Na otázku, či ju prekvapil veľký náskok pred najväčšou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou, odpovedala: "S Mikaelou som tu jazdila týždeň pred pretekmi a trochu ma ten náskok pred ňou naozaj prekvapil. Tréning vyzeral inak. Tam môžem jazdiť hocijako, ale preteky sú ine. Viem, že v druhom kole pôjde naplno. Ja dám do toho tiež maximum a uvidíme. Budem sa snažiť vyvarovať chýb, ktoré som robila v prvom kole. Má to svoje výhody aj nevýhody že pôjdem posledná v druhej jazde." Ku kvalite treba vo výrazne plusovej teplote na tzv. jarnom snehu Vlhová a tiež k mohutnej diváckej podpore podotkla: "Keď som išla ja s číslom 5, trať bola celkom dobrá. V druhom kole to bude horšie. Budem sa s tým musieť popasovať. Po dlhom čase som počula divákov na trati pred cieľom. Dodalo mi to sily. Možno som vďaka tomu ešte viac zrýchlila. Veľmi sa teším, že mám veľkú podporu."


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA