Začalo sa preťahovanie o hokejový Slovan: Záujem vraj prichádza aj z Česka

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - O slovenský hokejový klub HC Slovan Bratislava má záujem pravdepodobne viacero investorov. Nakoniec sa možno účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) dostane do rúk českého podnikateľa Petra Kellnera, ktorý je majoritným vlastníkom spoločnosti PPF Group.

Podľa informácií agentúry SITA má totiž v súčasnosti práve spomínaný podnikateľ rokovať s vedením hokejového klubu o jeho strategickom vstupe. Skupina PPF Group zatiaľ tieto informácie nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. "Špekulácie nekomentujeme," uviedla hovorkyňa skupiny PPF Zuzana Migdalová.

Čen predstavenstva HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml. na štvrtkovej tlačovej besede k budúcnosti hokeja v hlavnom meste priznal, že o vstupe nového strategického investora do hokejového klubu bol rokovať aj v Prahe. Detaily však nezverejnil s tým, že celá záležitosť by mala byť jasná do konca marca. "Tie rozhovory trvajú strašne dlho, ale trvajú. Stále si myslíme, že k dohode dôjde. Máme tie prísľuby. Boli sme aj v stredu na rokovaní v Prahe, kde nám opäť prisľúbili, že keď si oni vyriešia nejaké svoje problémy, tak sa budú venovať nám," povedal na tlačovej besede Široký.

Dlhšie sa hovorí aj o záujme francúzskej energetickej skupiny GDF Suez, ktorá v súčasnosti vystupuje pod názvom Engie. Zo strany francúzskeho investora by išlo o logický krok, keďže v nadnárodnej hokejovej lige KHL dominuje ako investor ruská plynárenská spoločnosť Gazprom.

Minulý týždeň potvrdili dva na sebe nezávislé zdroje záujem o hokejový Slovan zo strany slovenskej softvérovej spoločnosti Eset. Tá tieto informácie nateraz nepotvrdila, tiež ich však nedementovala. "Nie, tieto informácie nevieme potvrdiť. K ostatným veciam sa tým pádom tiež nevieme vyjadriť," odpovedala na otázky o tom, či Eset rokuje o vstupe do spoločnosti HC Slovan Bratislava a aké by prípadne malo byť jeho postavenie vo vlastníckych štruktúrach klubu, manažérka vzťahov s verejnosťou softvérovej firmy Zuzana Hošalová.


Tagy: HC Slovan Bratislava Juraj Široký Zuzana Migdalová PPF Group Zuzana Hošalová

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA