Chorá Kuzminová sa po historickom úspechu a splnení sna neubránila slzám: Len sa obávam, že ...

Zlatá Anastasia Kuzminová Zlatá Anastasia Kuzminová Zdroj: TASR - Michal Svítok

ÖSTERSUND - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová získala zlatú medailu v piatkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde (7. - 17. marca). Na druhom mieste so stratou 9,7 s na víťazku skončila Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová. Bronzovú medailu si vybojovala Nemka Laura Dahlmeierová, keď zaostala o 12,6 s za Kuzminovou. Na štart sa postavilo 94 pretekárok.

Trojnásobná olympijská víťazka Kuzminová vybojovala historickú prvú zlatú medailu pre Slovensko na svetovom šampionáte v biatlone. Vo svojej zbierke mala Kuzminová doposiať dva cenné kovy z MS, keď získala striebornú medailu v pretekoch s hromadným štartom v Pjongčangu 2009 a bronz pridala o dva roky neskôr v rýchlostných pretekoch v ruskom Chanty-Mansijsku.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová zaznamenala v pretekoch jeden chybný výstrel v ľahu. Na trati predviedla šiesty najrýchlejší bežecký výkon zo všetkých štartujúcich pretekárok.

"Určite je to obrovské šťastie. Sú to neopisateľné pocity. Je to pre mňa ako biatlonový sen. Len sa obávam, že po dnešnom šprinte, už nebudem môcť pre chorobu štartovať v ďalších pretekoch. Ďakujem všetkým fanúšikom. Aj pre nich som pokračovala v kariére po olympiáde. A mohla som si splniť ešte jeden sen," povedala Kuzminová pre RTVS.