Kristoffersen lídrom obráku v Kranjskej Gore: Do druhého kola aj Andreas Žampa

Slovenský lyžiar Andreas Žampa na trati v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára 12. januára 2019 vo švajčiarskom stredisku Adelboden
Slovenský lyžiar Andreas Žampa na trati v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára 12. januára 2019 vo švajčiarskom stredisku Adelboden

KRANJSKA GORA- Nór Henrik Kristoffersen je po prvom kole lídrom obrovského slalomu mužov v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore. Úradujúci majster sveta z Aare Kristoffersen vedie s náskokom 27 stotín sekundy pred Francúzom Alexisom Pinturaultom a 32 stotín pred Nórom Leifom Kristianom Netsvoldom-Haugenom.

Už istý víťaz sezónneho hodnotenia v obrovskom slalome Rakúšan Marcel Hirscher je štvrtý s mankom 41 stotín. Jediný slovenský reprezentant vo výsledkovej listine Andreas Žampa skončil tridsiaty (+2,38 s) a po tretí raz v tejto sezóne postúpil do 2. kola. Andreas Žampa bol už v tomto súťažnom ročníku SP v obrovskom slalome dvadsiaty v Adelbodene a dvadsiaty šiesty v Bansku. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších sa začne o 14.30 h.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Kranjska Gora (Slovin.) - sobota:

Obrovský slalom mužov - po 1. kole: 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:14,25 min, 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,27 s, 3. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nór.! +0,32, 4. Marcel Hirscher (Rak.) +0,41, 5. Loic Meillard (Švaj.) +0,50,... 30. Andreas Žampa (SR) +2,38 - postúpil do 2. kola.


Tagy: Henrik Kristoffersen Andreas Žampa

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Shinichiro Tanaka

DISKUSIA