Skvelá atmosféra, neuveriteľné pocity: Vlhová zhodnotila preteky v Špindlerovom Mlyne

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší z tretieho miesta v slalome žien
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší z tretieho miesta v slalome žien

ŠPINDLEROV MLYN - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotňajšom slalome Svetového pohára v českom stredisku Špindlerov Mlyn 3. miesto. Triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá zaznamenala už na svoj 58. triumf v SP. Štrnástym víťazstvom v jednej sezóne SP navyše prekonala absolútny rekord Vreni Schneiderovej zo sezóny 1988/89.

 Po prvom kole patrila Vlhovej 4. priečka s odstupom 1,33 sekundy na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú. Situáciu na trati trochu skomplikovali hmla a sneženie. Vlhová so štartovým číslom 1 stanovila výsledným časom 50,66 základ pre ostatné pretekárky. Ako druhá vyrazila na trať už istá víťazka celkového poradia v slalome a držiteľka veľkého glóbusu Shiffrinová, Vlhovú prekonala o sekundu a 33 stotín, keď sa od úvodných bránok lepšie zžila s traťou. Vlhová pôsobila ťažkopádnejšie a chýbal jej tiež kus z typickej agresivity. Pred slovenskú lyžiarku sa dostali aj Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,37) a Švédka Frida Hansdotterová (+1,27).

V druhom kole išla Vlhová agresívnejšie, ale napokon zajazdila 8. najrýchlejší čas. Stačilo jej to však na udržanie 4. pozície. Hneď po nej vyrazilia na trať Hansdotterová, ale v strede trate zaváhala a prepadla sa až na 7. miesto. Holdenerová si udržala druhé miesto aj napriek 6. najlepšiemu času 2. kola. Slovenská reprezentantka obsadila bronzový stupienok v slalome premiérovo v sezóne, dosiahla 24. pódiové umiestnenie v kariére a 12. v sezóne. Predtým bola v tejto sezóne päťkrát prvá a šesťkrát druhá. Shiffrinová išla aj druhú jazdu veľmi dobre, hoci v úvode trate urobila malú chybu. Dvadsaťtriročná Američanka získala 44. triumf v pretekoch SP započítavajúcich sa do hodnotenia slalomu.

Dvadsaťtriročná Liptáčka v Špindlerovom Mlyne predtým v piatok pridala ďo zbierky úspechov deviaty triumf v pretekoch Svetového pohára a v sobotu zasa šiestykrát tretie miesto. "Pocity sú neuveriteľné. Včera prvé miesto a dnes tretie, veľmi sa z toho teším. Chcem sa poďakovať všetkým fanúšikom za skvelú atmosféru. Počula som vás už keď som stála na štarte, ste úžasní," prihovorila sa Petra Vlhová fanúšikom v cieľovom priestore po skončení slalomu. "Nebolo to dnes jednoduché. preto som spokojná s tretím miestom. Možno som mala aj šťastie v tom, že Frida Hansdotterová urobila nejaké chyby a dostala som sa na pódium. Čo vravím na víťazstvo Shiffrinovej? Je úžasná a ja som rada, že s ňou môžem súťažiť a porovnávať sa s ňou. Motivuje ma k lepším výkonom počas celej sezóny, lebo ona si dlhodobo udržiava vysokú výkonnosť," dodala Petra Vlhová na tlačovej konferencii.

"Tretie miesto a víťazstvo, to je, myslím si, veľmi dobré. Navyše boli sme tu skoro ako doma. Lepšia atmosféra na Svetovom pohári bola doteraz iba v Jasnej," uviedol otec Petry Vlhovej a šéf jej podporného tímu Igor Vlha pre slovenské médiá v Špindlerovom Mlyne. "Škoda, že dnes nevyšlo počasie. Ráno snežilo, podložka nebola dobrá, sneh sa lepil, ale ja som vďačný aj za tretie miesto," doplnil Igor Vlha.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA