Vlhovej tréner a brat sa zhodujú: V obráku je silnejšia, na slalome musíme popracovať

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 2. kola slalomu žien na Svetovom pohári v alpskom lyžovaní
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 2. kola slalomu žien na Svetovom pohári v alpskom lyžovaní

ŠPINDLEROV MLYN - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová má za sebou ďalšiu mimoriadne úspešnú zastávku v seriáli Svetového pohára. V českom Špindlerovom Mlyne v piatok vyhrala obrovský slalom a na pódium sa prebojovala aj v sobotňajšom slalome. V ňom napriek chybám v technike skončila na výbornom treťom mieste a potešila tisícky slovenských fanúšikov v 10-tisícovom dave v lyžiarskom areáli Svätý Peter.

Vlhovej trénera Livia Magoniho potešil zisk veľkej porcie bodov do hodnotenia SP. "V Špindli sme sa dvakrát dostali na pódium a získali 160 bodov, takže v tomto smere to bolo veľmi dobré. Stále Petre hovorím, aby každý víkend získala aspoň 100 bodov, takže som spokojný," povedal taliansky odborník pre slovenské médiá v Špindlerovom Mlyne.

Zo sobotňajšieho slalomu v podaní Petry Vlhovej však nemal dobrý pocit. "Dnes to bolo poriadne náročné. V prvom kole Petra nešla dobre, mala problém v dolnej časti trate. Ťažký sneh ju tam spomaľoval. V druhej jazde sa snažila to pustiť, ale aktuálne sa Petra v slalome trápi. Musíme na tom pracovať," podotkol Magoni.

Jeho zverenkyňa už v závere sezóny nejazdí slalomy s takou ľahkosťou ako v nedávnej minulosti. Zlom nastal začiatkom februára v slovinskom Maribore, kde skončila piata. "Odvtedy akoby strácala sebadôveru v tejto disciplíne. Po Maribore to pokračovalo na majstrovstvách sveta v Aare a aj tu v Špindlerovom Mlyne." Naznačil aj to, ako sa v tomto smere môže Petra zlepšiť. "Viem, kde robí chyby a na nich musíme pracovať," skonštatoval.

Brat Boris Vlha tvrdí, že Petra v závere náročnej sezóny stratila niečo zo svojho citu pre slalom. "Asi je teraz silnejšia v obrovskom slalome. Sme radi, ale musíme v slalome ´makať´. Neviem, čím to je. Je tam veľa faktorov. ťažko povedať. Ani v tréningoch nebýva taká, ako kedysi. Neviem, či jej ´obrák´ niečo vzal z toho slalomu. Musíme to vyrovnať a viac pracovať na slalome."

Tím elitnej slovenskej lyžiarky čaká posledný súťažný týždeň v ročníku SP 2018/2019, tentokrát v stredisku Soldeu v Andorre. Vlhová v rámci finále SP absolvuje slalom a obrovský slalom. Rýchlostné disciplíny vynechá. Tréneri sa presunú do dejiska pretekov autom, Petra s bratom Borisom už v pondelok letecky. "Pred Soldeu budeme tri dni trénovať v La Moline s Francúzmi Alexisom Pinturaultom, Thomasom Fanarom a Švajčiarom Ramonom Zenhäusernom. Po obrovskom slalome a slalome potom pôjdeme priamo do talianskeho Klausbergu, kde budeme testovať lyže na novú sezónu," poznamenal Magoni.

A o čo sa ešte bude Petra Vlhová na sklonku najúspešnejšej sezóny v kariére v Soldeu snažiť? "V celkovom hodnotení už nie je o čo bojovať, rovnako ani v slalome. Šanca na celkový triumf ešte je v obrovskom slalome," dodal Magoni


Tagy: Petra Vlhová Boris Vlha Livio Magoni

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA