VIDEO Sereď bude hrať po výhre nad Trnavou o titul: Úradujúci majster len o záchranu

Na snímke radosť hráčov SeredeNa snímke radosť hráčov Serede Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

MYJAVA - Futbalisti ŠKF iClinic Sereď postúpili do nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige 2018/2019. V priamom súboji vyhrali v sobotu nad FC Spartak Trnava 3:1, úradujúci majster sa predstaví iba v skupine o záchranu.

Trnavčania boli od úvodu aktívnejší, dopredu ich hnalo množstvo fanúšikov, ktorí im vytvorili v Myjave domáce prostredie. Ani jedno mužstvo si však v priebehu prvého polčasu gólovú šancu nevypracovalo. Bránku Serede ohrozil dvoma strelami kapitán Trnavy Grendel, na opačnej strane to bol Morong, gól však nepadol.

Po desiatich minútach druhého dejstva sa do vedenia dostali hráči úradujúceho majstra, keď Grendel z priameho kopu prekonal Penksu. O päť minút mohol vyrovnať Morong, jeho strela opečiatkovala iba brvno Rusovovej bránky. Sereď dala gól v 70. minúte, keď sa presadil Sus. V 78. minúte ešte zachránil Trnavu jej brankár po hlavičke Michalíka, o chvíľu však už nestačil na zakončenie Hučka, ktorý poslal Sereď do vedenia. V nadstavenom čase si strelil vlastný gól Trnavčan Čonka a nováčik súťaže si víťazstvom 3:1 zabezpečil účasť medzi najlepšími šiestimi tímami sezóny Fortuna ligy.

ŠKF iClinic Sereď - FC Spartak Trnava 3:1 (0:0)
Góly: 70. Sus, 79. Hučko, 90.+1 Čonka (vlastný) - 55. Grendel, Rozhodovali: Sedlák - Hancko, Ferenc, ŽK: Baez, Ivan, Špehar, Hučko – Lovat, Grendel, Čonka, 2543 divákov.

ŠKF iClinic Sereď: Penksa – Sus, Ba (46. Špehar), Michalík, Hučko – Adekuoroye, Baez – Ivan, Menich, Morong (78. Mečiar) – Lačný (71. Kuzma)

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Abena, Košút (81. Pekár), Čonka – Janečka - Markoski (46. Lovat), Grendel, Ashiru (73. Tavares) - Yilmaz, Depetris

Žilina zvíťazila v Podbrezovej a udržala si druhé miesto

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase záverečného 22. kola základnej časti najvyššej slovenskej súťaže Fortuna liga 2018/2019 na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 2:0. "Šošoni" triumfovali vďaka gólom Filipa Balaja z 26. min a Róberta Boženík, ktorý sa presadil po prestávke v 77. min. Zverenci trénera Jaroslava Kentoša sa udržali na druhej pozícii v tabuľke o skóre pred treťou Dunajskou Stredou (oba tímy po 14 bodov, pozn.) a so stratou priepastných 14 bodov na lídra ŠK Slovan Bratislava. Domáca Podbrezová nebodovala naplno v treťom stretnutí po sebe. Tím z Horehronia je s 21 bodmi na 10. mieste v ligovej tabuľke a zahrá si v nadstavbovej skupine o záchranu.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 - 22. kolo - sobota:

FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Góly: 26. Balaj, 77. Boženík, ŽK: 16. Fadairo - 52. Sluka, 66. Minárik, 79. Králik, rozhodovali: Hrčka - Somoláni, Ádám

Zostavy:
Podbrezová: Vantruba - Obročník, M. Oravec, Kiwior, A. Mojžiš - Viazanko, Paraj - Breznaník (11. Pavúk, 72. Voško), Špyrka, Fadairo (46. Štefánik) - Olatunji
Žilina: Holec - Majdan, Kaša, Minárik, Sluka - Myslovič (62. Myslovič), Káčer, Díaz - Tomič, Balaj (77. Boženík), Mihalík (84. K. Vallo)

Michalovce si doma suverénne poradili s Trenčínom

Futbalisti Michaloviec odprevadili hráčov Trenčína do skupiny o záchranu jasným víťazstvom 4:2. Do vedenia sa dostali v 17. min, kedy ušiel za obranu Mamadou Tounkara a s brankárom Denisom Chudým si bez problémov poradil. Druhý gól pridali Michalovce v 23. min po kombinačnej akcii na konci ktorej bol José Carrillo. Aj pri treťom góle Zemplínčania vyšachovali obranu súpera a Cheick Diarra zakončoval do prázdnej bránky. Trenčania znížili vďaka vlastnému gólu Llazarosa Rotu po priamom kope v nadstavenom čase prvého polčasu. Hosťom nepomohli ani zmeny v zostave, desať minút po prestávke sa pošmykol Adrián Slávik, Peter Kolesár sa ocitol sám v šestnástke a nezištne prihral Diarrovi na druhý gól. Striedajúci Emeka Udeh už iba upravil skóre. Michalovce s 32 bodmi obsadili po záverečnom kole základnej časti súťaže 5. miesto a účasť v skupine o titul. Trenčania nebodovali naplno v treťom zápase v sérii a s 22 bodmi im patrí 9. priečka, tím spod Čákovho hradu čakajú boje o záchranu.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 4:2 (3:1)
Góly: 32. a 55. C. Diarra, 17. Tounkara, 23. J. Carrillo - 45.+ Rota (vlastný), 68. Umeh, ŽK: 54. Rota - 53. Umeh, 69. Corryn, 87. Paur, 90.+ Mašovič, rozhodovali: Ochotnický - Pozor, Galo, 1343 divákov

Zostavy:
Michalovce:
Kira - Vojtko, Beskorovajnyj, J. Carrillo, Rota - Casado - P. Kolesár, Žofčák (58. Kunturiotis), Danko (71. Trusa), C. Diarra - Tounkara (81. Zacharkov)
Trenčín: D. Chudý - Yem, Laczkó, Mašovič, Skovajsa (46. Slávik) - Lamine, Kvocera (68. Sleegers), Van Arnhem (46. Umeh) - Čatakovič, Paur, Corryn

Pod Zoborom bezgólová remíza Nitry s Ružomberkom

NITRA - V sobotňajšom zápase 22. kola Fortuna ligy 2018/2019 medzi futbalistami FC Nitra a MFK Ružomberok sa zrodila bezgólová remíza. Pod Zoborom ani jedno z mužstiev nedokázalo využiť žiadnu z príležitostí. Tú najväčšiu mal v 70. min domáci Frederik Bílovský, no nepremenil pokutový kop. Krátko predtým oslabil svoj tím Ružomberčan Yani Urdinov, no už v 71. min sa sily na ihrisku vyrovnali, keď ho napodobnil nitriansky zadák Macdonald Ngwa Niba. Ružomberok sa po druhej remíze v sérii nachádza na 4. mieste v konečnej tabuľke po základnej časti súťaže a zahrá si v skupine o titul. Nitra je s 26 bodmi na 7. mieste a predstaví sa v skupine o záchranu.

FC Nitra - MFK Ružomberok 0:0
ŽK: 59. D. Kružliak (Ružomberok), ČK: 71. Niba - 69. Urdinov, rozhodovali: Pavlík - E. Weiss, Poláček

Zostavy:
Nitra: Pindroch - Kuník, Zgrablič, Niba, Chovanec (81. Štefanec) - Kóňa, Šimončič - Gatarič, Bílovský, Šurnovský (89. P. Farkaš) - Sokovič
Ružomberok: Macík - Jonec, J. Maslo, D. Kružliak, Urdinov - Qose, D. Takáč - T. Kostadinov (75. Madleňák), Mustedanagič (81. M. Kmeť), Gál-Andrezly - Gerec (90. Bobček)

Dunajská Streda otočila zápas v Zlatých Moravciach

Hráči Dunajskej Stredy ťahali po prvom polčase za kratší koniec, no napokon si vezú zo Zlatých Moraviec víťazstvo 2:1. Domáci viedli vďaka Tomášovi Ďubekovi, ktorý tesne pred prestávkou namieril z priameho kopu rovno do vinkľa. Vyrovnanie zariadil Eric Davis, keď premenil pokutový kop v 56. min. Víťazný zásah zaznamenal Marko Divkovič, keď mu ideálny center na hlavu poslal Abdulrahman Taiwo. Zlaté Moravce sú naďalej v tabuľke posledné so 14 bodmi a zaostávajú o bod za predposlednou Senicou. Tímu zo Žitného ostrova patrí tretia priečka so 44 bodmi.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0)
Góly: 44. Ďubek - 56. Davis (z pok. kopu), 71. Divkovič, ŽK: 31. Karlík, 71. Brašeň, 88. Kwin, 90.+ Ďubek, 90.+ Duga, 90.+ Čögley - 22. K. Vida, 76. Koštrna, 81. M. Bednár, 90.+ Čmelík, rozhodovali: Ziemba - Vorel, Borsányi

Zostavy:
Zlaté Moravce-Vráble: Chovan - Čögley, Kwin, Asanovič, Chren - Švec (74. Kelez), Karlík (53. Duga), Brašeň (84. V. Tkáč), Válovčan - Ďubek, Dočekal,
Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Šatka, S. Koné, Davis - Herc, Huk - Tretiakov (90.+ Čmelík), Ronan, K. Vida (36. A. Taiwo) - Divkovič (79. M. Bednár)

Viac o téme: FC Spartak Trnava ŠKF iClinic Sereď
  • Zdroj: TASR, SITA