VIDEO Kucka o svojom presnom zásahu: Skórovať proti Janovu bolo niečo výnimočné

Juraj Kucka
Juraj Kucka

PARMA - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka je pred blížiacim sa štartom kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy vo skvelej forme. Hráč talianskeho klubu Parma Calcio 1913 to potvrdil aj v sobotňajšom stretnutí 27. kola Serie A 2018/2019 proti FC Janov, v ktorom sa ako jediný z aktérov zapísal do listiny strelcov.

Tridsaťdvaročný rodák z Bojníc v 78. min po rohovom kope najprv "koníčkom" hlavičkoval do brvna, no vzápätí sa ešte raz dostal k lopte, ktorú nekompromisne napálil do siete svojho niekdajšieho zamestnávateľa (2011-2015).

"V takýchto chvíľach je najdôležitejšie trafiť bránku. Tieto tri body sú pre nás nesmierne cenné, najmä po ostatnom zápase v Empoli (3:3), v ktorom sme získali len bod," uviedol Kucka pre oficiálny web parmského klubu.

"Crociati" predtým v šiestich ligových vystúpeniach ukoristili iba dva body, triumf nad FC Janov tak prišiel v pravú chvíľu. Mužstvu z Parmy momentálne patrí 11. pozícia. Kucka dúfa, že jeho tím do konca sezóny ešte párkrát zvíťazí. "Musíme už myslieť na ďalší duel (na ihrisku Lazia Rím, pozn.). Zatiaľ sa nám nepodarilo splniť náš cieľ, pred nami je však stále jedenásť zápasov. Máme 33 bodov? Nepočítajme ich a poďme ďalej. Chceme získať čo najviac bodov," doplnil účastník MS 2010 v JAR aj ME 2016 vo Francúzsku.

Kucka po januárovom príchode z tureckého Trabzonsporu zaznamenal v drese Parmy druhý presný zásah. Prvýkrát sa však presadil pred parmskými tribúnami. "Áno, bola to moja gólová premiéra priamo v Parme. Máme radosť, že sme doma vyhrali. Aj pre mňa to bolo niečo výnimočné. FC Janov bol môj prvý tím po príchode do Talianska. Ak mám byť úprimný, nečakal som, že po prestupe do Parmy budem hneď takto hrávať, zvlášť po tom, čo som sa v úvodnej polovici sezóny v Trabzonspore dostával na ihrisko iba veľmi málo. Parme som preto veľmi vďačný, že mi dala takúto šancu," skonštatoval Juraj Kucka.


Tagy: Juraj Kucka FC Janov Parma Calcio 1913

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
parmacalcio1913.com; Video: DigiSport

DISKUSIA