Sereď ako Hoffenheim: Nováčikovi sa podaril husársky kúsok!

Na snímke radosť hráčov Serede
Na snímke radosť hráčov Serede

Nováčikovi najvyššej slovenskej futbalovej súťaže ŠKF iClinic Sereď sa podaril husársky kúsok, keď v sobotňajšom priamom súboji poslal do bojov o záchranu majstrovský FC Spartak Trnava. Zverenci trénera Karla Stromšíka v dueli záverečného 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2018/2019 triumfovali v Myjave nad "andelmi" 3:1.

V tábore Serede tak vypukol veľký ošiaľ, keďže tím sa pri svojej premiére v najvyššej súťaži predstaví v skupine o titul. Futbalisti z mesta s približne 16 000 obyvateľmi skončili na šiestej priečke.

"Vedeli sme, že to bude veľmi náročný zápas, hoci Trnava počas zimy vymenila celý káder. Sledovali sme jej zápas v Bratislave proti Slovanu a rozobrali sme si hráčov súpera. Vedeli sme, na čo by sme si mali dávať pozor a čo môžme očakávať. Výborné bolo, že chlapci do bodky splnili naše pokyny. Ďakujem im za to. Proti majstrovi sa nehrá každý deň a okrem toho sme aj zvíťazili a dostali sme sa do prvej šestky. Bol to skvelý zážitok pre všetkých," uviedol pre RTVS 60-ročný český kouč Stromšík, účastník MS 1982 v Španielsku.

Spokojné hlasy zneli aj z radov hráčov domáceho mužstva. "Samozrejme, bolo by ideálne, keby v prvej lige boli mužstvá ako Košice alebo Banská Bystrica. Sereď však má lepší káder, viac bodov a to je fakt. Je to tak aj vo svete, spomeňme nemecký Hoffenheim, ktorý v ostatných rokoch patrí medzi nemeckú elitu a štartuje aj v Lige majstrov. Je to rodinný klub z malého mesta, no patrí do I. bundesligy. Nebolo to o hľadaní hrdinu, hrdinovia sme všetci," povedal podľa webu profutbal.sk skúsený obranca Serede Ľubomír Michalík.

Sereď odohrá zápas 1. kola nadstavbovej časti v skupine o titul budúcu sobotu v Nitre proti suverénnemu lídrovi tabuľky Slovanu Bratislava. "Ako nováčik budeme hrať prvú šestku, sme zachránení. Je to historický úspech pre Sereď. Budeme hrať v skupine o titul, na krásnych štadiónoch, je to neuveriteľné. Každý zápas bude pre nás sviatok, pokúsime sa získať čo najviac bodov," hodnotil šťastný ofenzívny stredopoliar Adam Morong.

"Cieľ sme už splnili, až nad očakávania, my už nemáme čo stratiť. Budeme sa snažiť o pekný futbal pre diváka. Chceli sme sa pokúsiť zabojovať o prvú šestku, no bolo to veľké sústo. Reálne sme sa videli skôr okolo 7 - 9. miesta. Je to signál aj pre iné kluby, že po postupe do prvej ligy budú mať kvalitu, aby súťaž uhrali a hrali ju dôstojne," dodal 25-ročný rodák z Galanty.


Tagy: ŠKF iClinic Sereď

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Lukáš Grinaj

DISKUSIA