Nečakaný víťaz slalomu: Švajčiarsky dvojmetrový obor s premiérovým triumfom

Henrik Kristoffersen, Ramon Zenhäsern a Marcel Hirscher na stupni víťazovHenrik Kristoffersen, Ramon Zenhäsern a Marcel Hirscher na stupni víťazov Zdroj: SITA/AP - Marco Trovati

KRANJSKA GORA - Švajčiar Ramon Zenhäusern nečakane ovládol predposledný mužský slalom tejto sezóny Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore. Dvojmetrový obor vôbec po prvý raz v kariére vyhral preteky v špeciálnom slalome, doteraz mal na konte len dve prvenstvá z paralelnej verzie slalomu, kde je špecialistom.

Zenhäusern figuroval po prvom kole až na siedmej priečke, ale v tom druhom predviedol najlepšiu jazdu spomedzi všetkých pretekárov a druhému v cieli Nórovi Henrikovi Kristoffersenovi, po prvom kole ešte lídrovi, nadelil v súčte oboch jázd 1,15 s. Tretí skončil s mankom 1,17 s Rakúšan Marcel Hirscher, od soboty už osemnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári. Fenomenálny Hirscher v kariére získal dokopy už 20 krištáľových glóbusov za sezónne prvenstvá, tri z nich aj v práve končiacej zime. Okrem veľkého glóbusu si podmanil aj hodnotenie slalomu a obrovského slalomu.

Jediný slovenský reprezentant v nedeľňajších pretekoch Matej Falat nedokončil už 1. kolo a medzi najlepšou tridsiatkou chýbal.

Víťazný Zenhäusern je strieborný medailista v slalome zo ZOH 2018 v Pjongčangu, ale vo Svetovom pohári bol medzi najhustejšie osadenými bránkami doteraz len raz na treťom mieste a to práve v Kranjskej Gore. "Som v príjemnom šoku. Netuším, kde sa vzal ten môj náskok v druhom kole. Práve v Kranjskej Gore som pred rokom slávil svoje prvé pódium v slalome vo Svetovom pohári a teraz je z toho už víťazstvo. Myslím si, že si tu asi kúpim dom. Prečo mi tento svah tak vyhovuje, to neviem zdôvodniť. Pravda je taká, že mám rád jarný sneh a v druhom kole som to potvrdil. Bolo to postavené na rýchlu jazdu. Treba vziať srdce do dlaní a upaľovať, čo sa dá. To sa mi dnes podarilo," povedal 26-ročný Ramon Zenhäusern, cituje ho web laola1.at.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Kranjska Gora (Slovin.) - nedeľa - výsledky:

Slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Ramon Zenhäsern (Švaj.) 1:39,54 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,15 s, 3. Marcel Hirscher (Rak.) +1,17, 4. Manuel Feller (Rak.) +1,23, 5. Daniel Yule (Švaj.) +1,52, 6. Manuel Moelgg (Tal.) +1,85, ... Matej Falat (SR) - nedokončil 1. kolo

Viac o téme: Henrik Kristoffersen Matej Falat Ramon Zenhäsern
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Marco Trovati
  • Zdroj: SITA