VIDEO Už aj nórsky mág pozná chuť ligovej prehry: United nezvládol šláger na Arsenale

Ole Gunnar Solskjaer Ole Gunnar Solskjaer Zdroj: SITA/AP Photo/Tim Ireland

LONDÝN - V nedeľňajšom priamom súboji o priebežné štvrté miesto v tabuľke najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019 sa z víťazstva tešili hráči Arsenalu Londýn, ktorí v rámci 30. kola doma zdolali Manchester United 2:0.

Už v dvanástej minúte stretnutia otvoril strelecký účet duelu Granit Xhaka, na ktorého v druhom polčase nadviazal úspešnou penaltou Pierre-Emerick Aubameyang. "Červení diabli" sa nedokázali presadiť cez dobre brániace domáce mužstvo a prehrali prvý z trinástich ligových duelov pod vedením nórskeho kouča Oleho Gunnara Solskjaera.

"Kanonieri" aj vďaka triumfu vo víkendovom šlágri predbehli v tabuľke práve svojho nedeľňajšieho súpera a po 30 odohraných zápasoch sídlia na štvrtom mieste so 60 bodmi. Piaty ManUnited ich má aktuálne na konte o dva menej.

Arsenal Londýn - Manchester United 2:0 (1:0)
Gól: 12. Xhaka, 69. Aubameyang (z pok. kopu)

Viac o téme: Arsenal Londýn Manchester United FC Ole Gunnar Solskjaer